Zakup nowych butów jest szczególnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Kupując nowe buty, bez względu na to z jakiego materiału są wykonane, należy pamiętać, że na początku mogą powodować otarcia i pęcherze. W jaki sposób zapobiegać tego typu urazom i jak najszybciej rozbić nowe buty?

Aby zapobiec urazom stóp takim jak otarcia i pęcherze należy nowe buty rozbić. Na czym polega ten zabieg? Istnieje kilka domowych, całkiem skutecznych, sposobów. Do jednego z nich potrzebne będzie zastosowanie alkoholu i ściereczki wykonanej z bawełny. Następnie, należy zmoczyć ściereczkę alkoholem i nacierać obuwie do momentu, aż będzie miękkie. W tym momencie, można rozpocząć delikatne rozciąganie obuwia. Innym domowym sposobem jest namoczenie kilku gazet denaturatem i wypchanie nimi butów. Niestety, jeżeli buty mają farbowane wnętrza lepiej tego nie robić, gdyż mogą puścić farbę. Wiele osób chcąc rozciągnąć buty fundują im kilkuminutową kąpiel w ciepłej wodzie, a następnie zakładają na stopę. W ten sposób materiał łatwiej przylega do ciała, jednak należy pamiętać, iż może mieć to szkodliwy wpływ na wytrzymałość buta.

Zamiast próbować domowych metod, wiele osób woli skorzystać ze sprawdzonych akcesoriów przeznaczonych do rozbijania butów. Osoby, które boją się, że domowe preparaty zniszczą obuwie często wybierają specjalnie do tego przygotowane spraye. Preparatem należy spryskać powierzchnię obuwia, pamiętając jednak aby unikać kontaktu ze skórą, gdyż taki preparat może uczulać. Po aplikacji środka na but, należy przez kilka dni nosić je na nogach, aby przystosowały się do kształtu stopy. Jeżeli producent obuwa ostrzega, aby nie miały kontaktu z wodą, warto zastanowić się nad zakupem prawidła. Jest to drewniane urządzenie, które służy do rozciągania obuwia.

Rozbicie obuwia to ważna czynność, aby zapobiec wszelkim otarciom i pęcherzom. Można tego dokonać na kilka sposobów. Domowe metody są skuteczne, jednak mogą nie nadawać się do każdego rodzaju obuwia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here