Urlop w Warszawie – co odwiedzić?

Osoby, które planują przyjazd do stolicy na mały urlop czy weekend, często zastanawiają się, co w Warszawie najlepiej zwiedzić w tak krótkim czasie. Propozycji na pewno tu nie brakuje. Bez względu na to, jakie ma się zainteresowania, można znaleźć tak wiele interesujących miejsc, że najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze zaplanowanie pobytu. W przypadku braku własnego auta nie trzeba martwić się również o przemieszczanie – stolica posiada bardzo dobre połączenia komunikacyjne. Wiele linii autobusowych, liczne tramwaje, a także metro zapewniają możliwość łatwego poruszania się po mieście.

Co w Warszawie najlepiej zwiedzić? Osoby, które nigdy wcześniej nie były w stolicy, na pewno powinny zajrzeć do jej najbardziej charakterystycznych punktów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim piękna Starówka z widokiem na Wisłę i Zamkiem Królewskim, Park Łazienkowski z Belwederem i Pomnikiem Chopina czy znajdujący się w samym sercu miasta Pałac Kultury i Nauki, który jest chyba najbardziej znanym i kojarzącym się z Warszawą obiektem. Warto przejść się najpiękniejszymi, kultowymi już ulicami, jak np. Krakowskim Przedmieściem, Chmielną albo sąsiadującym z nimi Nowym Światem.

Osoby, które znajdą chwilę czasu, mogą również zajrzeć do kilku najbardziej znanych obiektów. Przykładem są liczne muzea, teatry, galerie, kina, kluby i sale muzyczne. Ciekawą opcją jest również Stadion Narodowy, ZOO czy Centrum Nauki Kopernik. O tym, co w Warszawie warto odwiedzić, można przeczytać również w wielu przewodnikach. Na pewno problemu nie stanowić będzie też znalezienie miejsca noclegowego ani dobrej restauracji.

http://www.oytam.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWalentynki
Następny artykułCo warto przeczytać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here