Unikalne etui na telefon – jakie najlepiej wybrać?

Etui to jedno z najpopularniejszych akcesoriów do telefonu, po które sięgają jego użytkownicy. Jest ono w stanie skutecznie ochronić zarówno obudowę smartfona, jak i ekran oraz wnętrze urządzenia.

Mnogość dostępnych na rynku produktów sprawia, że nietrudno znaleźć unikalne etui dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i gustu. Spróbujemy przedstawić dostępne na rynku rozwiązania w tym zakresie.

Etui, które możesz wybrać

Poszczególne modele mogą różnić się od siebie między innymi materiałem, z którego zostały wykonane. Jest to pierwsze kryterium rozróżniając etui. Do wyboru mamy unikalne etui na telefon:

  • Silikonowe – cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników smartfonów. Trudno się temu zresztą dziwić – są niedrogie, dostępne w wielu różnych kolorach oraz wzorach, które znajdują swoich odbiorców, a co więcej, cechują się giętkością i doskonale dopasowują się do obudowy urządzenia, nie pogrubiając go niepotrzebnie, a także gwarantując zabezpieczenie przed zadrapaniami i skuteczną ochronę oraz amortyzację podczas upadku telefonu.

  • Plastikowe – podobnie jak silikonowe, występują w rozmaitych kolorach oraz wzorach. Do ich zalet zaliczyć można przede wszystkim niską cenę oraz stosunkowo wysoką odporność na uszkodzenia. Cieszą się niesłabnącą popularnością.

  • Poliwęglanowe – do ich produkcji stosuje się bardzo wytrzymałe tworzywo sztuczne. Są one  jednocześnie lekkie, twarde i skutecznie chronią smartfon w czasie upadku. Bardzo dobra jakość produktu.

  • Z włókna węglowego – to etui bardzo wytrzymałe, a jednocześnie lekkie. Co więcej, doskonale chroni telefon przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Również godne polecenia.

  • Skórzane – prezentują się niezwykle efektownie, są trwałe oraz dobrze zabezpieczają smartfon przed zadrapaniami. Cenione za elegancki design.

Równie ważna, co materiał wykonania, jest sama konstrukcja etui. Powinno być ono zbudowane w taki sposób, by chronić najbardziej newralgiczne elementy telefonu. Są nimi natomiast następujące części:

  • Ekran – aby nie uległ on uszkodzeniu mechanicznemu podczas upadku wyświetlaczem do dołu, należy zaopatrzyć się w etui z wystającymi rantami, które z przodu wystają ponad ekran. Wówczas smartfon upada na nie, zamiast, w nieszczęśliwy sposób, na wyświetlacz.

  • Narożniki, ranty oraz krawędzie – telefon najczęściej spada na jeden z rogów lub na którąś z krawędzi. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w etui posiadające specjalne plastikowe lub gumowe wzmocnienia właśnie w narożnikach oraz odpowiednio grubsze krawędzie z każdej strony ekranu urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here