Ciągniki Renault

Ciągniki Renault są powszechne na całym świecie i przez wielu rolników uznawane za najlepszy sprzęt w swojej kategorii. Jednak wybór odpowiedniego modelu nie jest tak oczywisty jak mogłoby się wydawać. Każdego roku z zagranicy przywożonych jest do Polski kilkanaście tysięcy traktorów, które są następnie rejestrowane.

Warto zauważyć, że aż co dziesiąty z nich posiada logo Renault. Wzrost zapotrzebowania na ciągnik Renault można obserwować od roku 2011. Od tego czasu ciągniki tej marki stanowią około 10% rynku używanych traktorów. Najpopularniejszym modelem jest Renault 110.54. W Polsce działa obecnie około 700 używanych ciągników tego rodzaju, które są systematycznie sprowadzane od 2011 roku.

Kolejnym wartym uwagi modelem jest Renault 103.14. Zarejestrowano go ponad 530 razy. Trzecie miejsce zajmuje Renault 103.54, które zostało zarejestrowane 358 razy. Oczywiście wszystkie modele różnią się między sobą konstrukcją oraz przede wszystkim ceną. Traktor Renault można zakupić w stosunkowo niskiej cenie, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup modelu używanego. Oczywiście wcześniej należy dokładnie sprawdzić ciągnik w celu wykrycia wszelkich ukrytych usterek. Jeżeli sami nie posiadamy dużego doświadczenia w tym temacie to można ciągnik oddać do przeglądu. W serwisie specjaliści sprawdzą stan maszyny oraz oceniają jakie podzespoły muszą być wymienione.

Każda marka ma swoje silne oraz słabe strony, dlatego trzeba dokładnie określić swoje potrzeby i na tej podstawie zdecydować się na zakup konkretnego modelu. Duże znaczenie ma rodzaj gleby, którą posiadamy. Istotny jest również rodzaj napędu, ponieważ na kleistych oraz wymagających glebach poradzi sobie jedynie ciągnik z napędem gąsienicowym i trzeba to mieć koniecznie na uwadze. Ciągniki case charakteryzują się prostą konstrukcją, która umożliwia wykonywanie drobnych napraw nawet mało zaawansowanym użytkownikom. Są one również bardzo wytrzymałe i odpowiednio konserwowane mogą dla nas skutecznie pracować przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here