Torebka idealna

Torebka to nieodłączny atrybut niemal każdej kobiety. Ze względu na podstawowe funkcje, jakie pełni jest w wielu sytuacjach niezastąpiona. Zakup torebki może być jednak nie lada problemem – o czym wie każda kobieta poszukująca modelu idealnie pasującego do jej stylu. Na jej odnalezienie można poświęcić wiele godzin, dni, a nawet tygodni. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – według jakich zasad powinniśmy dobierać torebkę do naszego stylu oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Torebka torebce nierówna – czyli o poszukiwaniu torebki słów kilka…

Podstawowy problem brzmi następująco – czy torebka, którą pragniemy kupić, powinna pasować do każdej okazji czy tylko do wybranych okoliczności? Jak dobrze wiemy, torebki występują w najróżniejszych wersjach, które mogą świetnie pasować do jednych sytuacji, a niekoniecznie do innych.

Zacznijmy więc od kwestii rozmiaru. Wydaje się, że jest to podstawowy i najważniejszy parametr każdej dostępnej torebki. Rozmiar powinien zależeć od takich spraw jak: ilość przedmiotów, które potrzebujemy na co dzień nosić, okoliczności, w których danej torebki będziemy używać, a także – od naszych własnych predyspozycji. Mowa przede wszystkim o naszym wzroście – wysokie kobiety mogą sobie pozwolić na duże torby, podczas gdy kobiety o mniejszych rozmiarach powinny sięgnąć po te mniejsze modele torebek. W wyborze rozmiaru torebki chodzi bowiem o zachowanie pewnych podstawowych proporcji.

Z rozmiarem wiąże się kolejny istotny parametr – jakim jest kształt danej torby. Kształt może zależeć od różnych czynników, w tym także od naszych preferencji. Najczęściej jednak sięga się po takie torebki, których fason jest odwrotny względem kształtu naszego organizmu. Oznacza to, że osoby szczupłe powinny sięgać po torebki zaokrąglone, natomiast osoby niskie mogą wybrać torebki szerokie, o prostokątnym kształcie. Oprócz wzrostu, warto także uwzględnić takie parametry naszego organizmu jak: waga i kształt talii.

Co nieco o stylu damskich torebek

Styl to sprawa w znacznym stopniu indywidualna. Wiele kobiet poszukuje nie tylko torebek spełniających kryteria jakiegoś z góry określonego stylu, ale także tych oryginalnych, niestandardowych, wyróżniających się. Torebki bowiem służą także do eksperymentowania z własnym wyglądem i stylem.

Jeśli jednak poszukujemy torebki uniwersalnej – powinniśmy sięgnąć po modele w takich kolorach jak czerń, szary, biały, beżowy, metalowy lub w innych standardowych barwach. Torebki w takich kolorach pasują zarówno do sytuacji codziennych, jak i do wyjątkowych okoliczności. Możemy je zabierać na spotkania towarzyskie, biznesowe, zawodowe lub formalne.

Materiał torebki jest równie istotny jak jej kolor. Znajdziemy zarówno torebki skórzane, zamszowe, wykonane ze skóry ekologicznej, tworzyw sztucznych i licznych innych materiałów. Ponadto, powierzchnia torebki może być pokryta dodatkowymi zdobieniami lub uformowana w atrakcyjny sposób. Znajdziemy zarówno torebki pikowane, torebki ozdobione niewielkimi kryształkami, delikatnym powtarzalnym deseniem i inne. Każda z nich posiada grono swoich oddanych fanek, które w wyborze nowej torebki sięgają po dokładnie taki, a nie inny model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here