Nadchodząca jesień to czas, gdy w naszych kubkach miejsce mrożonych herbat i orzeźwiających napojów, zajmują rozgrzewające trunki. Herbaty z rozmaitymi dodatkami, które nie tylko ogrzewają, ale nierzadko pomagają uporać się z jesiennym przeziębieniem. Gorące kawy pobudzające do działania i ziołowe napary, by wzmocnić swój organizm na ten czas. Zwykłe kubki mają tę wadę, że napoje szybko w nich stygną. Na podróż również trudno je ze sobą zabrać. Na tę okoliczność rynek podsunął nam kubki termiczne, termosy czy termosy obiadowe. Warto przyjrzeć im się bliżej, bo swoje funkcje mogą spełniać nie tylko w długiej podróży.

Termos na wyjazd i nie tylko

Możliwość utrzymania nawet przez kilka godzin wysokiej temperatury, pozwala cieszyć się gorącym napojem w dowolnej chwili. Termos zwykle zabieramy ze sobą w podróż, by móc napić się czegoś ciepłego, gdy nie ma możliwości skorzystania z tradycyjnego sposobu parzenia. Ale ten sam termos równie dobrze może przydać się w domu. Zamiast podgrzewać co chwila kubek z napojem lub nastawiać raz po raz czajnik, by dolać ciepłej wody, wystarczy przygotować sobie większą ilość w termosie. I przez najbliższe kilka godzin cieszyć się wciąż ciepłą herbatą czy też kawą.

Tę samą rolę może spełniać kubek termiczny. Oczywiście największą jego zaletą jest możliwość umieszczenia w uchwycie samochodowym. Większość kubków termicznych to standardowe wymiary, biorąc pod uwagę kształt i średnicę, dzięki czemu sprawdzają się w naszych samochodach. Tak jak tradycyjny termos, można w nich zaparzyć ciepły napój w domu i nie martwić się o to, że po kilku minutach znów musimy pić zimną herbatę bądź kawę. Tego typu rozwiązania oferuje między innymi sklep internetowy z wyposażeniem kuchni DoGotowania.pl.

Jak wybierać?

Termosy czy kubki termiczne na pierwszym miejscu wybieramy pod względem pojemności. Jeśli mieszkamy w pojedynkę, wyjeżdżamy zwykle sami, to z powodzeniem wystarczy kubek termiczny o pojemności nie większej niż 0,5 litra, jak i termos o pojemności do 1 litra. O ile nie mamy większych potrzeb.

Duża rodzina może z powodzeniem wybierać pośród termosów nawet dwulitrowych. Bądź postawić na jeden większy i drugi mniejszy, by móc przygotować więcej niż jeden rodzaj napoju. W przypadku rodziny doskonałym zakupem będzie także termos obiadowy, w którym można wygodnie i bezproblemowo przetransportować obiad, składający się z różnorodnych produktów, o odmiennej konsystencji.

Nie tylko chłodną porą

Nasze termosy mogą być użytkowane przez cały rok. Zwykliśmy używać ich do transportu ciepłych napojów, ale z powodzeniem sprawdzą się również letnią porą, bo pozwolą przez dłuższy czas utrzymać niską temperaturę napojów, które mają orzeźwiać i chłodzić.

Do wyboru jest cała gama konstrukcji, a co więcej, kolorów i barwnych zdobień. Termosy i kubki termiczne użytkowane w domu, mogą być nie tylko praktyczne, ale i ozdobne. Fundowanie gościom napojów z eleganckiego termosu, który przypomina ciekawy dzbanek, to czysta przyjemność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here