Tablica w każdym wnętrzu?

W urządzaniu wnętrz liczy się oczywiście wysmakowany wygląd, ale także użyteczność. Mieszkanie to nie miejsce, które ma być tylko piękne, ale ma także sprzyjać mieszkańcom. Mają tutaj wypoczywać, spotykać się z przyjaciółmi, dobrze zjeść i spędzać mile każdą chwilę. Dlatego wszelkie trendy w urządzaniu, które łączą funkcje estetyczne z użytkowymi są bardzo na czasie. Jednym z tych trendów jest malowanie ścian farbą tablicową.

Szeroka gama barw
Farba tablicowa dostępna jest w każdym markecie budowlanym i to nie tylko w tradycyjnych dla tablic kolorach: czarnym, szarym czy ciemnozielonym, ale także w każdym innym. Można więc wybrać farbę tablicową różową, niebieską, czerwoną, taką, jaka będzie nam pasować do mebli czy charakteru pomieszczenia. Jednak warto pamiętać, że na ciemnym kolorze najlepiej widać rysunki. Tablicówka ma ważną zaletę – jest bardzo odporna na ścieranie i wilgoć, można pisać po niej wielokrotnie kredą, zmazywać obrazki zwykłą gąbką wilgotną i pisać ponownie. Jeśli chcemy uniknąć obsypywania się kredowego proszku, możemy wykorzystać pisaki kredowe. Przypominają wyglądem typowe flamastry, a są zmywalne gąbką.

Uniwersalność “tablicówki”
Ze względu na właściwości farby tablicowej, możemy stosować ją w każdym pomieszczeniu. Tak, tak! Nawet w łazience, w miejscach narażonych na wilgoć, czy w kuchni nad kuchennym blatem. Malowanie tablicówką jest niezwykle proste. To farba gęsta, ale znakomicie nakłada się ją zwykłym wałkiem. Jeśli mamy ochotę, możemy też wybrać tablicówkę z właściwościami farby magnetycznej – wtedy do zwykłej, pomalowanej ściany możemy przyklejać magnesy. Nasze własne rysunki na ścianie mogą więc stanowić oryginalną dekorację. Można też robić na niej notatki: listy zakupów czy zapisać informacje o wizycie u lekarza, zapisać ważne numery. Dzieci, które zwykle mają tendencje do ozdabiania ścian,nie zawsze w odpowiednich miejscach, będą z kolei mogły twórczo się rozwijać, malując ściany bez obaw, że zniszczą ją i zabrudzą.

http://www.naszpieknydom.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here