Sztuczne kwiaty jak prawdziwe

Może zastanawiasz się jak odpowiedzieć na to pytane. Odpowiedź wbrew pozorom jest banalna. Chodzi oczywiście o sztuczne kwiaty. Każdy z nas zapewne kocha kwiaty i pragnie cieszyć się nimi przez cały rok. Sztuczne kwiaty są alternatywą dla żywych i z powodzeniem, tymi najwyższej jakości, możemy zastąpić żywe bukiety i rośliny doniczkowe.

Minimum obowiązków

Kiedyś sztuczne kwiaty utożsamiane były z kiczem, tandetą i nie cieszyły się zbytnią popularnością. Dzisiaj zarówno sztuczne kwiaty cięte, jak i te doniczkowe, coraz częściej pojawiają się w budynkach przestrzeni publicznej, a także w naszych domach. Są bardzo praktyczne i zdobią każde wnętrze w niezwykle okazały sposób.

Estetyka i uniwersalizm

Kwiaty sztuczne nie wymagają odpowiedniej gleby, nasłonecznienia, przesadzania i nawozów. Ich pielęgnacja jest bardzo prosta i nie zabiera dużo czasu. Naturalne rośliny są bardziej wymagające. Dla nich światło, ziemia i właściwa wilgotność powietrza to czynniki elementarne, bez których nie mogłyby prawidłowo się rozwijać. Często, zapewnienie odpowiednich warunków żywym kwiatom jest niemożliwe bądź znacznie utrudnione. Ponadto żywe rośliny stanowić mogą swego rodzaju „zagrożenie” dla alergików, na przykład tych uczulonych na pleśń lub pyłki roślin.

Gdzie je eksponować?

Idealnym miejscem dla sztucznych kwiatów będzie ta przestrzeń, w której nie uda się hodować i utrzymać w nienagannym stanie roślin naturalnych. Zatem odpowiednie będą półcieniste poddasza, ciemne łazienki i nieoświetlone kuchnie. Zapewne sztuczne rośliny dobrze sprawdza się w miejscach trudno dostępnych, na przykład podsufitowych półkach czy podwieszanych kwietnikach, gdzie regularne podlewanie żywych roślin byłoby problematyczne.

Szeroki kwiatowy asortyment

Wiele osób decyduje się dzisiaj na kwiaty sztuczne. Hurtownia, w której zamierzamy nabyć tego typu rośliny powinna mieć w ofercie kwiaty, które wyglądają jak żywe. Sztuczne drzewka, krzewy i kwiaty są niezwykle łatwe w pielęgnacji. Można je z powodzeniem czyścić płynem do kurzu, odkurzać specjalnymi miotełkami czy też prać w delikatnych środkach. Wszytko uzależnione jest oczywiście od materiału, z jakiego zostały wykonane.

Oferta sztucznych kwiatów prosto z hurtowi dostępna tutaj.

Skuteczna aranżacja

Sztuczne kwiaty dają możliwość stworzenia imponujących florystycznych kompozycji. Każda odmiana może idealnie wpisać się we wnętrze o różnym charakterze i przeznaczeniu. Dla przykładu – w przytulnej, kobiecej sypialni zagościć mogą cudowne lilie czy fioletowe gałązki lawendy, w słonecznej kuchni wspaniałe żółte słoneczniki, a na zacienionej werandzie ulokować możemy piękny bukiet gerberów w cudownym ceramicznym wazonie. Sztuczne rośliny mogą być niewiarygodne. Wystarczy mieć na nie dobry pomysł i wybrać miejsce, w którym będą eksponować się wręcz idealnie.

Źródła:

  1. Jak udekorować salę weselną? – http://www.buduj.net/jak-udekorowac-sale-weselna – stan z 10-12-2018r.
  2. Wianki z kwiatów sztucznych – http://www.celulit.com.pl/wianki-z-kwiatow-sztucznych – stan z 12-12-2018r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here