szampon z sls

Obecnie na rynku mamy szeroki wybór szamponów do włosów. Dostępne są zarówno naturalne, z wyciągami roślinnymi jak i owocowymi. Jednak nie każdy szampon będzie właściwy dla każdej osoby. Jaki więc szampon wybierać? Na pewno szampony powinny być przeznaczone do odpowiednich włosów. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj mamy. Najczęstsze problemy włosów to suchość, wypadanie, brak blasku, matowość, zniszczenie po farbowaniu. Wymieniać można by było jeszcze bardzo długo.

Naturalne szampony

Jak każde produkty, tak i naturalne szampony posiadają zalety oraz wady. Powinny one przede wszystkim oczyszczać naszą skórę głowy. Niestety nie dla każdego one się sprawdzą. Podając za przykład na przykład szampon przeciwłupieżowy. Musi on posiadać w składzie innowacyjną formułę. Jego skład nie może być do końca taki naturalny. Kupując szampon przeciwłupieżowy oczekujemy skuteczności. Jeśli więc musi on posiadać specjalnie dobrane składniki. Skuteczność to substancje, które działają w danym problemie. Naturalne szampony do włosów nie posiadają przebadanej skuteczności. Natomiast szampony z sls w cale nie są takie złe. Chociaż większość osób uważa, że sls to same wady. Do szamponów są dodawane substancje sls ze względu na działanie kosmetyku.

Szampon z sls czy bez?

szampon z slsOpinie na ten temat są znacznie podzielone. Nie ma tutaj tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno można powiedzieć, że szampony bez sls są polecane do włosów normalnych, do alergicznej skóry głowy. Natomiast szampony z sls to szampony działające na pewne problemy skóry. Mowa tutaj o łupieżu, wypadających włosach i innych problemów skóry głowy oraz włosów. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oczywiście wiadomo, że kosmetyki naturalne bez zbędnych substancji dodatkowych są o wiele lepszym wyborem. Lecz tak naprawdę od dawien dawna stosowano szampony z sls. Może to wszystko za sprawą mody, ale może faktycznie tak jest. Sls potrafią powodować podrażnienia. Lecz po prostu w większości szamponach muszą one występować. Na pewno szampony bez sls będą droższe. Jeśli kosmetyk nie zawiera sls, składnik ten musi być zastąpiony innym. W związku z tym należy wykorzystać inny składnik naturalny. Szampony bez sls zdecydowanie bardziej pielęgnują nasze włosy. W każdym ekologicznym sklepie możemy znaleźć tego rodzaju kosmetyki. Dodatkowo także w aptece znajdziemy wiele szamponów i odżywek do włosów bez zbędnych sls. Ostatnio także w drogerii pojawiło się naprawdę wiele szamponów bez sls. Na pewno za każdym razem przy kupnie, musimy uważnie czytać etykiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here