Suchy szampon do włosów – twój niezbędnik w podróży

Podczas podróży wielokrotnie nie ma możliwości skorzystania z toalety – o umyciu się nie wspominając. Co więc zrobić, by wyglądać świeżo i dobrze? Pomocny może okazać się przede wszystkim suchy szampon, który odświeży włosy bez użycia wody. Plusem jest to, że można go użyć zawsze i wszędzie, niezależnie od sytuacji.

Ciężko o doskonały wygląd podczas podróży – o tym wie chyba każdy. Problem z dostępem do bieżącej wody i brak warunków do umycia się nie są niczym nadzwyczajnym. Wówczas trzeba się wysilić, by cały czas wyglądać świeżo i co ważne – czysto. Współcześnie na ratunek przychodzi suchy szampon.

Najważniejsze są włosy

Pytając wiele osób, które lubią długie i częste podróże, co jest ich największym problemem podczas nich, można usłyszeć odpowiedź: „włosy”. Wielogodzinna jazda samochodem, pociągiem czy jakimkolwiek innym środkiem transportu sprawia, że fryzura przestaje się dobrze prezentować. A jeśli wyprawa trwa dłużej niż dzień, to każda czupryna jest klapnięta, nieświeża i prezentuje się nie najlepiej. Do tej pory często ukrywano więc włosy pod chustkami, kapeluszami czy czapkami z daszkiem. Teraz wystarczy mieć przy sobie suchy szampon, który w niemalże magiczny sposób sprawi, że każda fryzura będzie prezentowała się doskonale. Dzięki niemu włosy wyglądają na czyste i dokładnie umyte.

Suchy szampon – to ratunek dla włosów

Suchy szampon staje się coraz popularniejszy. Znajdziemy go w ofercie wielu marek. Ciężko tym samym zdecydować się na konkretny produkt. Czym wyróżnia się wersja tego kosmetyku w sprayu? Przede wszystkim natychmiast odświeża włosy, nawet te, które wydawałoby się, że potrzebują kilkakrotnego nakładania szamponu podczas mycia wodą. Suchy szampon nie potrzebuje wody, mimo to sprawia, że włosy zyskują doskonały wygląd.

Wiele kosmetyków tego typu zostało wzbogaconych o innowacyjne formuły. Przykładowo suchy szampon Magic Shampoo od L’Oreal składa się z drobnej skrobi ryżowej. To właśnie ona skutecznie pochłania sebum. Oczywiście nie wolno zrezygnować z tradycyjnego mycia głowy, suchy szampon powinien być stosowany tylko między nimi. Dzięki temu fryzura zawsze będzie się prezentowała świeżo i doskonale.

Co ciekawe, kosmetyku tego można używać również na umyte włosy. W jakim celu? Otóż suchy szampon doskonale zwiększa ich objętość. Stanowi tym samym świetną opcję dla osób marzących o bujnej fryzurze.

Jak używać suchego szamponu?

Słabej jakości kosmetyki mogą pozostawiać biały osad, w przypadku tych lepszych (np. z serii L’Oreal) nic takiego się nie dzieje. Dzięki temu nie ma obaw, że nałoży się go zbyt dużo. Suchym szamponem wystarczy spryskać włosy i dokładnie przeczesać je palcami bądź grzebieniem. Po chwili zauważymy, jak nasze włosy odzyskują świeżość i blask. Preparat ten sprawdza się w przypadku każdego rodzaju włosów – zarówno kręconych, jak i prostych. Można go użyć także na warkocz, aby był trwalszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here