Bardzo sucha, łuszcząca się skóra na stopach czy zgrubiałe, pękające pięty to przede wszystkim problem estetyczny, szczególnie latem, kiedy tak chętnie wkładamy klapki i sandały. Jednak chroniczny brak nawilżenia stóp może owocować też poważniejszym dyskomfortem i utrudnieniem w wykonywaniu codziennych czynności. Dlatego osoby borykające się z tego typu dolegliwościami powinny czym prędzej skierować swoje kroki do gabinetu podologicznego. Dlaczego? Przeczytaj poniżej!

Suche stopy — czy to groźne?

Stopy praktycznie przez cały dzień obciążone są całym ciężarem naszego ciała. To dlatego skóra na nich musi być grubsza i bardziej wytrzymała niż w innych miejscach. Jednak skóra stóp, o które odpowiednio nie dbamy, może z czasem stać się sucha, szorstka i przesadnie zgrubiała. Taka skóra może też boleśnie i nieestetycznie pękać. Dzieje się tak ze względu na niewystarczające nawilżenie stóp. Najczęściej powodem jest zaniedbanie lub nieodpowiednia pielęgnacja, jednak sprzyjać takiemu obrotowi spraw mogą też na przykład problemy endokrynologiczne, problemy z krążeniem czy cukrzyca. Nieleczona suchość stóp skutkować może dyskomfortem, bólem, a nawet infekcjami, dlatego nie powinno się jej lekceważyć.

Suchość stóp — zapytaj podologa

W walce z suchością stóp przydać może się pomoc lekarza specjalisty, czyli podologa. Kompetentną osobę w pobliżu miejsca naszego zamieszkania łatwo znaleźć na portalu podolodzy.pl. Podolog to specjalista właśnie od zdrowia naszych stóp, a więc z pewnością zaproponuje odpowiednie rozwiązanie dla naszych problemów. Pouczy także co do profilaktyki i odpowiedniego dbania o stopy na co dzień, poleci właściwe kosmetyki i sposób ich stosowania. Leczenie bardzo suchej skóry może być czasochłonne, jednak z pomocą specjalisty na pewno okaże się ono skuteczne i będziemy mogli cieszyć się zdrowymi i estetycznie wyglądającymi stopami.

gabinet podologiczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here