stylizacja włosów

Stylizacja włosów, czyli używanie wszelkich odżywek do włosów, pianek, żelu, wosku czy maski. Jednak nie warto także przesadzać z używaniem produktów do stylizacji włosów. Ich nadmiar może im zwyczajnie zaszkodzić. O włosy należy dbać, ale nie musimy od razu kupować wszystkich kosmetyków do ich stylizacji. W końcu możemy na początek wybrać jeden do dwóch produktów. Jeśli zauważymy, że nasze włosy potrzebują dodatkowej pielęgnacji, możemy się zdecydować na zdecydowanie bardziej innowacyjne rozwiązania. Bardzo duże znaczenie ma także rodzaj włosów. Jedne włosy układają się dobrze, do innych są potrzebne specjalne środki.

Lakier- najczęściej używanym produktem do stylizacji

Warto zwrócić uwagę, że kobiety najczęściej do stylizacji włosów używają po prostu lakieru. Nie tylko podtrzymuje on fryzurę, ale ją przede wszystkim utrwala. Nieważne czy nasza fryzura jest narażona na wiatr, śnieg czy deszcz. Dobry lakier do włosów powinien chronić nasze włosy przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi. Obecnie na rynku mamy naprawdę wiele różnego rodzaju lakierów do włosów. Nie każdy będzie dobry. Należy je dopasować do swojego rodzaju włosów. stylizacja włosówNa przykład jeśli mamy włosy suche, należy dobrać lakier do włosów suchych. W przypadku włosów farbowanych, lakier z odpowiednim filtrem oraz składnikiem zabezpieczającym nasz kolor włosów. Warto także zwrócić uwagę na trwałość lakieru. Na każdym opakowaniu mamy najczęściej liczby od jednego do pięciu, a nawet sześciu. Wszystko zależy od tego jakiego utrwalenia szukamy. W przypadku koka, warto zdecydować się na najsilniejsze utrwalenie. Jeśli natomiast chcemy jedynie lekko utrwalić nasze włosy, na przykład fale czy kucyk, najlepiej wybrać utrwalenie pierwsze bądź drugie.

Jakie jeszcze produkty sprawdzą się w stylizacji włosów?

Na pewno wszystkie preparaty naturalne. Lecz dobre kosmetyki nie powinny obciążać naszych włosów. Jeśli użyjemy zbytnio ciężkich produktów, mogą one spowodować przetłuszczenie włosów. Produkty do stylizacji dostępne są w każdej drogerii, a nawet supermarkecie. Warto dobrać odpowiednie kosmetyki do swojego rodzaju włosów. Produkty do stylizacji włosów powinny być naturalne, nie mogą obciążać naszych włosów, gdyż doprowadzą do ich przetłuszczenia. A tego przecież nie chce żadna kobieta. Warto używać preparaty lekkie, które sprawdzą się zarówno na włosach rzadkich, gęstych, długich oraz krótkich. Pomocne będą naturalne olejki, w tym kokosowy, z awokado czy roślin. Świetnym, a zarazem uniwersalnym kosmetykiem jest wyciąg z owsa. Sprawdza się w każdym rodzaju włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here