włosy
fot.: pexels.com

Kręcone włosy, to nie lada wyzwanie pielęgnacyjne. Wymagają one nie tylko odpowiednich produktów, ale także stylizacji. Co więcej, aby dobrze się prezentowały, trzeba im poświęcić znacznie więcej czasu. Jakie są więc sposoby na to, aby kręcone włosy były zarówno zdrowe, jak i dobrze się układały?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/zadbac-o-krecone-wlosy/

Higiena i pielęgnacja

Zdarza się, że naturalnie kręcone włosy są bardziej podatne na wysuszenie, łamanie i utratę blasku. W związku z tym, należy im zapewnić odpowiednią pielęgnacje. Dzięki temu,  włosy będą lekkie i sprężyste.

W tym przypadku bardzo ważne jest mycie. Tutaj liczy się technika oraz kosmetyki. Należy pamiętać, że włosy kręcone wymagają delikatnego podejścia. Istotne jest również, aby włosy spłukiwać chłodną wodą, która domknie łuski włosa. Dzięki temu, staną się one miękkie i gładkie. Jeżeli chodzi o kosmetyki, to nie można zapomnieć o nakładaniu odżywki. Najlepiej, jeżeli włosy same będą mogły naturalnie wyschnąć. W przypadku braku wystarczającego czasu, powinno się ustawić suszarkę na możliwie niską temperaturę.

Włosy kręcone wymagają również odpowiedniego szczotkowania. Powinno się używać do tego takich szczotek, które nie będą wyrywać pasemek włosów oraz sprawiać, że zaczną się nieestetycznie puszyć.

Metody stylizacji kręconych włosów

Co prawda, kręconym włosom należy poświęcić troszkę więcej czasu i uwagi, jednak dzięki temu, że są one grube i puszyste, można na nich wypróbować znacznie więcej metod stylizacji.

Aby z kręconych włosów wydobyć jeszcze większe piękno, wystarczy poeksperymentować ze sprawdzonymi sposobami. Do najpopularniejszych należy chociażby suszenie włosów dyfuzorem, który zwiększa objętość i mocniej skręca loki. Oprócz tego, wiele kobiet decyduje się na stylizacje włosów na mokro. Dokładając do tego użycie sprayu do stylizacji lub innych kosmetyków, włosy uzyskają naturalny i lekki efekt. Ciekawym rozwiązaniem jest również suszenie włosów z głową w dół, dzięki czemu unoszą się one od nasady i nie wyglądają na oklapnięte.

Warto dodać, że ciekawe efekty stylizacyjne można utrwalić przeznaczonymi do tego produktami. Nie należy jednak przesadzać, gdyż zbyt duży nadmiar kosmetyków może doprowadzić do przeciążenia włosów.

Przeczytaj też: https://www.zouza.pl/jak-dbac-o-wlosy-krotkie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here