Skarpetki w roli głównej

Skarpetki to nieodłączny element codziennego ubioru, spełniający kilka ważnych funkcji. Skarpetki chronią stopy przed otarciami i urazami ze strony czynników zewnętrznych. Pomagają w odpowiedniej izolacji termicznej stopy, co ma niemałe znaczenie w czasie zimowych przymrozków. Ponadto, skarpetki odgrywają coraz ważniejszą funkcję estetyczną. Dotychczas, główną rolą estetyczną skarpetek było zapewnienie ciągłość kolorystyczną pomiędzy butem a spodniami. Obecnie, na skutek rozwoju mody i jej rozprzestrzeniania się na kolejne dziedziny ubioru i życia codziennego, także skarpetki zyskały zestaw nowych, specyficznych funkcji ozdobnych.

Długie czy krótkie skarpetki – duże pole do popisu

Różne rodzaje długich skarpetek odgrywają obecnie coraz większe znaczenie w codziennym ubiorze. Przyglądając się produktom dostępnym na rynku odzieżowym, zauważyć można, że w ciągu ostatnich lat znacząco zwiększyła się obecność skarpetek długich, o wyrazistych kolorach oraz precyzyjnie wykonanych, nietradycyjnych wzorach. Fakt ten świadczy najlepiej o dużym potencjale estetycznym tej części ubioru, który zaczyna odgrywać istotną rolę kolorystyczną w komponowaniu codziennego stroju.

Warto zauważyć, że w porównaniu do skarpetek krótszych – na przykład stopek – skarpetki długie charakteryzują się większą powierzchnią, na której można umieścić ozdabiające je desenie lub wzór. Z tego powodu, skarpetki długie są często pokryte ozdobnymi wzorami z każdej strony, z wyjątkiem samej pięty.

Szczególną rolę wśród skarpetek długich odgrywają skarpetki z motywem zimowym. Modele z reniferem, śnieżynkami lub bałwanami cieszą się niesłabnącym sezonowym powodzeniem. Ich zaletą jest także fakt wykonania z cieplejszych materiałów, niż w przypadku zwykłych skarpetek.

W przypadku stopek częściej spotykamy modele pokryte w całości kolorowym deseniem, w tym także od strony pięty. Tak bywa również w przypadku skarpetek przeznaczonych dla dzieci, w których przypadku intensywność użytej barwy lub pokrywającego je motywu może mieć istotne znaczenie.

Również w przypadku skarpetek prążkowanych lub skarpetek sportowych, zauważyć możemy wyraźne dążenia do estetyzacji ich wyglądu. Choć dostępne skarpetki prążkowane lub sportowe nie są zazwyczaj pokrywane wzorami lub deseniami ozdobnymi, znaleźć możemy szeroką gamę barw, w których występują (łącznie z wyjątkowo jaskrawymi odcieniami błękitu i pomarańczy).

Wybierz takie, jakie chcesz

Osoby poszukującym kolorowych skarpetek, niezależnie od ich długości oraz przeznaczenia, koniecznie muszą sprawdzić ofertę sklepu kabak.com.pl. KABAK jest firmą projektującą skarpetki oraz inne akcesoria odzieżowe, w oparciu o wyjątkowe, autorskie projekty wzornicze. Na kabak.com.pl znajdziesz ponad 150 par oryginalnych projektów, a ponadto szaliki, czapki, opaski, przypinki i liczne inne akcesoria. Do dyspozycji są również sklepy stacjonarne KABAK – w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here