O problemach z sercem najczęściej mówimy w kontekście ciężkich chorób niedokrwiennych. Tymczasem należy zdawać sobie sprawę, że sercu zagrażają też niedobory pewnych pierwiastków, czy traumatyczne przeżycia.

Trauma i stresor traumatyczny

Zaburzenia będące następstwem traumatycznego przeżycia nie pozostają obojętne dla serca. Niestety stres, który im towarzyszy potrafi nie tylko wpłynąć na psychikę, ale również pracę mięśnia sercowego. Dlatego też osoby po tego typu doświadczeniu powinny nie tylko pracować z psychologiem, ale też być pod opieką lekarza, który będzie kontrolować pracę serca regularnie.

Magnez i potas: ratunek dla serca

Magnez i potas to połączenie, które bardzo często kojarzymy z dolegliwościami nocnych kurczy. Wiemy, że na bolące łydki, czy skurcze w stopach razem te dwa pierwiastki działają kojąco. No a skoro praca serca polega na kurczeniu i rozkurczaniu, to i w tym przypadku połączenie to sprawdza się doskonale. Pierwiastki te dbają o prawidłowe przewodnictwo nerwowe i regulują naturalną pracę tego wyjątkowego mięśnia.

Kwasy omega 3 – wsparcie dla serca

Tak jak magnez i potas są niezbędne dla prawidłowej pracy serca, tak kwasy omega 3 przeciwdziałają powstawaniu zakrzepicy i zmian miażdżycowych oraz pomagają utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi. Ważne więc, by w diecie ich nie zabrakło. A czy można przedawkować kwasy o mega 3? Niestety można. I wtedy organizm daje nam znak, w postaci nudności, zawrotów głowy, wysypki, a nawet zapalenia żołądka czy hiperglikemii.

http://www.parafia-internetowa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here