Mnóstwo osób ma umiejętności komunikacyjne, które przydają się w życiu i je ułatwiają. Radzenie sobie w kontaktach z innymi pozwala ograniczyć stresy i cieszyć się dobrym zdrowiem, ale również bez znaczenie pozostaje fakt, że taka osoba jest lubiana przez innych. Jeśli okazuje się również godna zaufania i lojalna, to można powiedzieć że trafiliśmy na niezwykłego człowieka.

Sporo inteligentnych i bystrych ludzi, używa w rozmowach z innymi poczucia humoru. Jest to bardzo przydatne narzędzie, które potrafi rozładować niejedną nieprzyjemną sytuację. Warto szlifować tę umiejętność i uczyć się rozbawiać innych, ale również dobrze jest mieć dystans do siebie i nie brać wszystkiego na poważnie. Niektórzy błyskotliwi ludzie zbyt często posługują się ironią i sarkazmem.

Co to sarkazm? Można powiedzieć że jest to szydzenie, najczęściej z kogoś, w taki zawoalowany sposób. Czasem taki sarkazm może bardzo zranić, są to słowa wypowiadane w żartach. Najczęściej jest to wypowiedź obliczona na poklask innych, najczęściej śmiejemy się przecież z innych, żeby spodobać się drugim i dowartościować siebie. Można powiedzieć, że o ile sarkazm nie krzywdzi drugiej osoby, bo na przykład żartujemy z miejsc, przedmiotów, czy ogólnie rozumianych ludzkich zachowań, nic się nie dzieje, ale kiedy dotyka on kogoś, może wyrządzić sporo szkody. Znacznie lepiej jest nauczyć się nowego języka, który nie miałby aż tak negatywnego wpływu. Jedak szydercy ciężko to wytłumaczyć. Zwykle wydaje mu się że to tylko żarty i tyle.

http://www.nagrodobiorcy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here