salon kosmetyczny

Usługi kosmetyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem od wielu lat. Klientów w takiej branży nie brakuje, a co za tym idzie jest to idealna gałąź usług, jeżeli zależy nam na otwarciu dobrze prosperującego z salonu. Być może interesujesz się makijażem oraz szeroko rozumianą kosmetyką i chciałbyś otworzyć swój własny salon? Przekonaj się, w jaki sposób to zrobić! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-otworzyc-salon-kosmetyczny/ 

Na początek wybierz miejsce 

Na samym początku powinniśmy zastanowić się w jakim miejscu chcielibyśmy pełnić swoje usługi. Zastanówmy się, ile miejsca jest nam potrzebny na otwarcie salonu i zniszczenie wszystkich stanowisk pracy. Kiedy finanse nam na to pozwalają powinniśmy wybrać miejsce położone blisko centrum miasta, ponieważ taka lokalizacja pisze ciągnie dużą ilość klientów. W trakcie poszukiwań lokalu Ważne jest aby zwrócić uwagę na to, czy budynek jest w dobrym stanie technicznym i czy posiada wszystkie pomieszczenia, które są niezbędne do otwarcia salonu. Pozwoli nam to na brak generowania większych kosztów, ponieważ nie będziemy musieli wykonywać niepotrzebnych remontów. 

Własny salon kosmetyczny –  założenie działalności 

W obecnych czasach założenie działalności gospodarczej to nic prostszego. Na początku powinniśmy wybrać formę działalności którą chcemy prowadzić i zapoznać się z aktami regulującymi wybraną przez nas formę działalności.

Po wyborze nadszedł czas na wybór odpowiedniego kodu działalności, jaką chcemy wykonywać. Został on określony w polskiej klasyfikacji działalności. Decyzja o tym, kto i jak będzie prowadził dokumentacji finansową firmy powinna być podjęta na etapie zakładania firmy.

Następnie została już tylko rejestracja firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W ciągu 14 dni od wpisu do CEIDG, mam obowiązek zgłosić działalność do Głównego Urzędu Statystycznego, gdzie zostanie nadany REGON. Następnie w ciągu 14 dni od założenia działalności należy zgłosić się do Państwowej Inspekcji oraz Sanepidu. 

Ustalenie cen 

Ważnym aspektem jest ustalenie ceny zabiegów. Możemy je ustalić w zależności od tego jak duże koszta ponosimy, aby taka działalność została prowadzona. W tym przypadku powinniśmy uwzględnić koszty zatrudnienia, ZUS, w koszty sprzętu, media i koszty wynajmu. Konieczne przy ustalaniu cen jest również poziom wykwalifikowanych pracowników, którzy będą wykonywać usługi. 

Zobacz też: https://www.zouza.pl/kosmetyczka-ile-zarabia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here