rzadkie włosy

Rzadkie włosy to problem dotyczący zarówno płci damskiej jak i męskiej. Bardzo często kobiety właśnie przez rzadkie włosy nie mogą sobie pozwolić na różnego rodzaju fryzury. Widoczna skóra głowy,mała ilość włosów na głowie. Tak naprawdę mogą one być wynikiem złej pielęgnacji, braku diety, a nawet choroby. Z tego właśnie względu, jeśli widzimy, że nasze włosy są coraz rzadsze i słabe, warto skonsultować się z dermatologiem. W takim przypadku lekarz zaleci odpowiednie leczenie, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Warto także wykonać podstawowe badania krwi. Rzadkie włosy możemy pielęgnować różnego rodzaju kosmetykami, zarówno z apteki, które są naturalne jak i tymi z drogerii. W celu odżywienia i regeneracji włosów rzadkich bardzo często stosuje się różnego rodzaju zioła jak i maski do włosów. Na przykładem świetnym rozwiązaniem jest pokrzywa. Chroni nasze włosy, powoduje, że stają się one silniejsze i zdrowsze.

Rzadkie włosy a geny

Jak się okazuje rzadkie włosy mogą wynikać z racji naszych genów. Na przykład możemy dziedziczyć słabe cebulki włosów. Nie musi to w cale wynikać z naszej pielęgnacji czy diety. Geny mają bardzo duży wpływ. Właśnie z tego względu możemy cierpieć na tą dolegliwość.

Czym wzmacniać nasze rzadkie włosy?

rzadkie włosyNasze włosy możemy wzmacniać zarówno naturalnymi preparatami jak i innowacyjnymi substancjami. Czasami po prostu musimy wybrać substancje czynne, które będą wzmacniać, a jednocześnie regenerować nasze włosy. Mowa tutaj o tabletkach, które działają od wewnątrz. Czasami po prostu wszelkie kosmetyki nie działają tak jak powinny. Rzadkie włosy nie powinny być obciążane przez zbędne kosmetyki. Do włosów rzadkich przeznaczone są na przykład różnego rodzaju wałki do włosów, które są wykonane z naturalnych materiałów. Dobrym rozwiązaniem będzie po prostu wymodelowanie włosów. Sprawdzą się szampony i odżywki do włosów rzadkich, które dodają objętość. Do włosów rzadkich nie warto używać prostownic czy lokówki. W przypadku suszenia włosów, dobrze jest nastawić tryb z jonizacją. Warto także wybierać letni strumień powietrza. Zbyt gorące powietrzne może dodatkowo osłabić nasze włosy. Do rzadkich włosów zalecana jest nawet specjalna dieta, która ma pomóc naszym włosom. Pamiętajmy, że rzadkim włosom nie służy także stres, który potrafi być jednym z głównych powodów naszej dolegliwości. W tym przypadku można także się zdecydować na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne w salonie fryzjerskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here