rodzaje twarzy

Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak duże znaczenie ma rodzaj nasze twarzy. To właśnie od tego zależy tak naprawdę nasza fryzura czy makijaż. Jakie rodzaje twarzy wyróżniamy? Podłużna, okrągła, kwadratowa. To chyba jedne z najpopularniejszych. Dlaczego tak duże znaczenie ma rodzaj naszej twarzy. Przede wszystkim to pod względem niego dobieramy wszelkie możliwe stylizacje.

Jaki rodzaj twarzy taka sylwetka?

Nie zawsze rodzaj twarzy idzie w parze z sylwetką. O tym warto pamiętać. Rodzaj twarzy może być smukły, wyciągnięty. Natomiast nasza sylwetka może być pulchna. Rodzaj twarzy, tak naprawdę nie ma znaczenia względem naszej sylwetki. Czasami pomimo pulchnej twarzy, kwadratowej, mamy szczupłą sylwetkę. Rodzaj twarzy jest uzależniony w znacznej części od naszych genów.

Rodzaje twarzy

Niewątpliwie każdy z nas posiada inny rodzaj twarzy. Każdy może się pochwalić innymi charakterystycznymi cechami. Dlatego właśnie bardzo często nie mając wpływu na rodzaj naszej twarzy, decydujemy się na liczne operacje plastyczne. W ten sposób możemy sprecyzować nasze oczekiwania względem swojego własnego rodzaju twarzy. Bardzo często się mówi, że niektóre osoby są do siebie podobne. To wszystko za sprawą rodzaju twarzy. Rodzaje twarzy bardzo mają duże znaczenie. Na przykład w przypadku dobrania odpowiedniego makijażu, stylizacji.rodzaje twarzy Rodzaj twarzy jest uzależniony tak naprawdę od kilku czynników. Mowa tutaj zarówno o genach, jak i naszej diecie. Bardzo niewiele osób wie, jaki wpływ ma dieta na rodzaj naszej twarzy. Najpopularniejsze kształty to oczywiście: owalna, trójkątna, kwadratowa, prostokątna, w kształcie serca. Każdy rodzaj twarzy ma swoje wady oraz zalety. To właśnie ze względu na to dobieramy fryzury, kolor włosów. Kształt twarzy ma spore znaczenie.Mając twarz owalną dobierzemy inną fryzurę niż w przypadku twarzy kwadratowej. Podobnie jest dobraniem okularów. Osoby, które noszą zarówno okulary korekcyjne jak i przeciwsłoneczne muszą odpowiednio dobrać je ze względu na kształt twarzy. Inny rodzaj okularów będzie pasować do twarzy kwadratowej, inny do twarzy okrągłej, a jeszcze inny do twarzy w kształcie serca. Powinniśmy o tym pamiętać. Nie zwracając na to uwagi, możemy niestety nie symetrycznie dobrać odpowiednie szkła i oprawki względem układu twarzy. Nie można zapominać o tym, że rodzaj twarzy wpływa na nasz cały wygląd. Spoglądając w lustro, najpierw zwracamy uwagę na twarz, dopiero później na sylwetkę. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby dobrać właściwe proporcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here