boazeria
fot. pixabay.com

Po długich, szarych, zimowych miesiącach mamy zazwyczaj ochotę na wielką odmianę siebie i swojego otoczenia. Słońce, śpiew ptaków, rozkwitające rośliny – wiosna to chyba najpiękniejsza pora roku. Nic więc dziwnego, że to właśnie w tym czasie zabieramy się za upiekszanie wnętrz naszych domów. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-odnowic-boazerie/

Zaczynamy remonty duże i małe. To dobra pora na takie prace, nie tylko ze względu na nasze pozytywne nastawienie i wiosenny zastrzyk energii. Warunki dla prac remontowych są bardziej sprzyjające. Można wziąć się za malowanie ścian, otworzyć okna na długie godziny, by farba szybciej wyschła. 

Przedpokoje, korytarze

Łatwiej tez zabrać się za metamorfozę korytarzy, przedpokoi, które nie są teraz zagracone stosami płaszczy i kurtek, parasoli, ubłoconych butów. W ciągu zimy te pomieszczenia są bardzo eksploatowane i wiosną, gdy pochowamy juz wszystkie puchówki i kozaki odsłaniają się ściany w opłakanym stanie. Brudne smugi, otarcia wyglądają naprawdę źle. Na szczęście są to zwykle małe pomieszczenia, których odświeżenie nie zajmie nam sporo czasu. 

Czyszczenie boazerii

W znacznie korzystniejsze sytuacji są ci, którzy wykazali się zapobiegliwością i położyli na ścianach boazerię. Łatwo usunąć z niej wszystkie zabrudzenia, wystarczy miękka szmatka i ciepła woda z płynem do naczyń. Pamiętajmy, aby po takim czyszczeniu dobrze wywietrzyć pomieszczenie, aby drewno dobrze wyschło.

Odświeżenie boazerii

Mimo swojej odporności po kilku latach widać po boazerii upływ czasu – ciemnieje i matowieje. Często tez po prostu się nudzi, w końcu patrzymy na nią codziennie od kilku lat. Nic dziwnego, że kuszą nas zmiany. Jeśli nie planujemy akurat wielkiego remontu, możemy odświeżyć boazerię, nadając jej nowy charakter na przykład poprzez zmianę koloru. Dawniej najpopularniejsze były boazerie naturalne, w kolorze drewna. Teraz w modzie jest biel, której dodatkowym atutem jest to, ze optycznie powiększa pomieszczenie. Na początek powinniśmy boazerie zmatowić, usunąć resztki starego lakieru. Możemy to zrobić papierem ściernym, co jest dość żmudne lub specjalna szlifierką. Następnie zastosujmy podkład do drewna, a dopiero na niego nałóżmy specjalna farbę przeznaczoną do drewna. Pachną one bardzo intensywnie, więc nie obędzie się bez kilkudniowego wietrzenia pomieszczenia.

Przeczytaj też: http://trenujmadrze.pl/sposob-mozemy-wplynac-produkcje-testosteronu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here