Przeciwwskazania przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej

Kto i kiedy nie może sobie pozwolić na zastosowanie tej rewolucyjnej metody?

Co to jest depilacja laserowa?

Jest to metoda usuwania zbędnego owłosienia, która charakteryzuje się niezwykle wysoką skutecznością. Po wykonaniu serii zabiegów już zawsze będziesz się mógł cieszyć aksamitnie gładką skórą.

Wiązka laserowa wnika wgłąb włosa, oddziałuje na melaninę, czyli ciemny pigment i niszczy cebulkę. Degradacji unikają komórki macierzyste włosa, dzięki czemu zostaje on skutecznie osłabiony, aż w końcu przestaje odrastać. Nie dzieję się to od razu przy pierwszym zabiegu. Wymagane jest powtarzanie sesji co kilka tygodni, w zależności od tego jak grube i ciemne masz owłosienie. Pilnowanie przerw między zabiegami jest niezmiernie istotne, by nie pozwolić na niechcianą regenerację włosa.

Zalety i wady depilacji laserowej

Obok wysokiej skuteczności warto wskazać na fakt, że wykonanie depilacji nie wymaga tu zapuszczenia włosków, co jest konieczne przy użyciu depilatora, wosku, czy kremu do depilacji. Metoda laserowa jest niemal bezbolesna w porównaniu z innymi. Niektórzy pacjenci skarżą się na uczucie pieczenia, jednak jest to nieporównywalnie łagodniejsze niż podczas mechanicznego wyrywania włosków. Doskonałym sposobem na złagodzenie tego nieprzyjemnego uczucia są okłady z lodu wykonane tuż przed zabiegiem, szczególnie na delikatne okolice bikini.

Depilacja laserowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie gładką skórę całego ciała. Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną masz prawo czuć się dobrze bez żadnych zbędnych włosków. Jeśli regularnie usuwasz owłosienie z nóg, rąk, pach, bikini, twarzy, brzucha, klatki piersiowej, pleców, pośladków, nie musisz już poświęcać na to takiej ilości czasu, jak dotychczas. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym https://epilira.com/ możesz zamówić depilację całego ciała i na jednej wizycie zadziałać na wszystkie niechciane włoski.

Do wad tej metody zalicza się stosunkowo wysoką cenę. Warto jednak pamiętać, że seria zabiegów sprawi, że wydatki związane z depilacją całkowicie znikną z Twoich planów budżetowych. Gdyby podsumować wszystkie zakupione przez lata maszynki do golenia, pianki, żele po goleniu, depilatory, wizyty u kosmetyczki, można śmiało powiedzieć, że laser wypada jednak całkiem korzystnie.

Depilacja laserem posiada także pewne przeciwwskazania, z którymi koniecznie musisz się zapoznać.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Wśród czynników dyskwalifikujących pacjentki do wykonania zabiegów laserowych znajdują się:

– ciążą i karmienie piersią

– niektóre choroby skóry, w tym łuszczyca i bielactwo

– choroby nowotworowe

– choroby immunologiczne

– leczenie hormonalne, w tym min. leczenie chorób tarczycy, czy niepłodności

– antybiotykoterapia oraz leczenie przeziębienia

– padaczka

– nadwrażliwość na promienie słoneczne

– tatuaż lub zmiany skórne w depilowanym miejscu

– stosowanie w ostatnim miesiącu ziół i leków światłouczulających (dziurawiec, nagietek, ibuprofen, antydepresanty)

– przyjmowanie sterydów

– opalanie się w ciągu ostatnich 4 tygodni

Jeżeli planujesz zabieg, nie depiluj przez miesiąc danej partii ciała, nie używaj wosku, depilatora, nie wyrywaj włosków pęsetą. Możesz stosować tradycyjne maszynki. Na zabieg zgłoś się z wygoloną skórą. Aby się dobrze przygotować postępuj zgodnie z wytycznymi jakie otrzymasz w salonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here