Praktyczne akcesoria w ASG do Airsoft

Broń ASG cieszy się coraz większą popularnością. Przede wszystkim dlatego, iż są to niemal identyczne repliki prawdziwej broni. Jednak oprócz samej broni, dużą popularnością cieszą się także specjalistyczne akcesoria. Tym bardziej, że sklepy militarne oferują bardzo szeroki wybór.

Bezpieczeństwo ASG

Największą popularnością cieszą się te akcesoria, które zwiększają bezpieczeństwo podczas użytkowania broni ASG. Przykładem mogą być środki ochrony oczu. Podczas zabawy jaką jest Airsoft z wykorzystaniem broni ASG są one niezbędne. W innym wypadku, taka zabawa mogłoby się zakończyć wręcz tragicznymi konsekwencjami. Wśród akcesoriów ochraniających oczy największą popularnością cieszą się gogle na oczy. Przede wszystkim dlatego, iż są one niezwykle skuteczne.

Bardzo dobrze chronią oczy przed uderzeniem kulą lub uderzeniem odłamkiem. Co ważne, także wybór samych gogli ochronnych jest bardzo szeroki. Wybrać można zwykłe, przezroczyste gogle, a także te przyciemnianie lub umożliwiające zastosowanie wkładek korekcyjnych. Pamiętać jednak należy o tym, aby zawsze kupować gogle posiadające odpowiedni atest. Oprócz gogli zakupić należy także odzież ochronną. Dostępna jest w różnych kolorach oraz wzorach.

Może zatem stanowić także świetny element kamuflażu. Najistotniejszym elementem odzieży ochronnej jest kamizelka taktyczna. Chroni ona klatkę piersiową oraz plecy. Kamizelka pozwala także na wygodne przenoszenie różnego rodzaju osprzętu. Na koniec wspomnieć należy także o rękawicach. Chronią one ręce przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi.

Przydatne akcesoria ASG

Wśród przydatnych akcesoriów do broni ASG wymienić można także oświetlenie taktyczne. Przydaje się przede wszystkim podczas gier Airsoft w warunkach ograniczonej widoczności, np. w pomieszczeniach zamkniętych. Oświetlenie taktyczne pozwala na zamontowanie latarki na karabinie, co w sposób zdecydowany zwiększa celność. Oprócz tego sklepy militarne oferują takie akcesoria jak znaczniki laserowe, zawieszenia, chwyty pionowe, celowniki optoelektroniczne oraz uchwyty pozwalające na poprawę stabilności celownika.

Środki ochrony do ASG

Wspominano już o podstawowych elementach mających wpływ na bezpieczeństwo. Warto jednak wspomnieć jeszcze o dodatkowych środkach ochrony. Wymieć można tu choćby takie elementy jak ochraniacze na łokcie i kolana. Skutecznie chronią przed różnego rodzaju urazami stawów. Przydatna może być także siatkowa maska „stalker”. Służy ona do ochrony twarzy przed różnego rodzaju uderzeniami, np. kulą. Warto jest się także wyposażyć w odpowiednie nakrycie głowy. Nie tylko chroni ono głowę przed ewentualnym urazem, ale także chroni głowę przez złymi warunkami atmosferycznymi.

Magazynki do ASG

Do broni ASG zakupić można także różne rodzaje magazynków. Najpopularniejszy jest magazynek Hi-cap. Wyróżnia się on przede wszystkim bardzo dużą pojemnością. Wadą tego magazynku jest wydawany przez niego dźwięk. Drugi popularny rodzaj magazynka do magazynek Mid-cap. Cechuje się on nieco mniejszą pojemnością, ale z drugiej strony działa niemal bezdźwięcznie.

Popularny jest także magazynek Real-cap. Ten tym magazynku cieszy się największą popularnością wśród tych, którzy lubią realizm. W magazynach Real-cap zawsze jest tylko kul ile jest nabojów w prawdziwej broni. Używa nie zatem broni ASG z magazynkiem Real-cap daje największe odczucie realności.

Źródło: http://podbierak.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here