Portfel skrojony na miarę potrzeb

Jaki powinien być idealny portfel męski? Na pewno musi być praktyczny. Równie istotny jest też jego efektowny wygląd. Oprócz elegancji i funkcjonalności powinien odznaczać się również trwałością. Wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć produkt, który spełnia wszystkie te kryteria. Warto przyjrzeć się bliżej wymienionym cechom, aby określić dokładnie, co oznacza każda z nich.

Dlaczego portfel powinien być stylowy i funkcjonalny?

Portfel to element galanterii, który potrafi całkiem sporo powiedzieć o swoim właścicielu. W jaki sposób? Przecież często zdarza się, że mężczyzna musi zapłacić rachunek podczas kolacji czy biznesowego obiadu. W takich sytuacjach portfel powinien prezentować się stylowo. Dlatego podczas wyboru portfela męskiego należy zwrócić szczególną uwagę na estetykę oraz rodzaj materiału, z jakiego został wykonany. Za najbardziej eleganckie uważane są portfele ze skóry naturalnej. Szczególnie cenione są produkty ze skóry licowej, która wyróżnia się największą trwałością. Trzeba pamiętać, że po portfel sięgamy nawet kilkanaście razy dziennie. To naraża go na szybsze zużycie. Skóra licowa sprawia, że staje się on odporny na przetarcia, odkształcenia oraz pojawienie się nieestetycznych pęknięć w zgięciach. Nie bez znaczenia jest fakt, że skóra naturalna opiera się zmianom trendów. Niezależnie od nowości, jakie pojawiają się na rynku, żelazna klasyka w postaci portfela ze skóry naturalnej, zawsze będzie modna. I co najważniejsze będzie pasować zarówno do oficjalnych stylizacji, jak i kreacji casualowych.

Jaką wielkość portfela wybrać?

Wybierając rozmiar portfela, należy uwzględnić wymiary dokumentów i kart, które mają być w nim przechowywane. Polskie dowody osobiste i prawa jazdy mają wymiary 53,98×85,60 mm. Taką samą wielkość posiadają karty płatnicze. Znaczna większość portfeli jest zaprojektowana tak, że karty o podanych wymiarach zmieszczą się w nich bez problemu. Jest to niejako standardem. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku dowodów rejestracyjnych. Mniejsze portfele nie są przystosowane do przechowywania dokumentu, którego rozmiary wynoszą 73×105 mm. Analogiczna sytuacja dotyczy paszportów, które mają wielkość 88×125 mm.

Kupując portfel męski, możemy wybierać między małymi, średnimi i dużymi modelami. Mały portfel męski to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie elegancję. Taki model nie wypycha kieszeni spodni. Nie obciąża też połów marynarki. Dzięki temu sylwetka jego właściciela cały czas zachowuje właściwe proporcje i estetyczny wygląd. Oczywistą wadą małego portfela jest niewielka pojemność. Ten typ posiada zazwyczaj jedną kieszeń na banknoty oraz maksymalnie trzy przegródki na karty. Alternatywą dla małego portfela jest bilonówka.

Średni portfel stanowi kompromis między elegancją oraz funkcjonalnością. Bez trudu można w nim zmieścić banknoty, bilon, karty płatnicze oraz dokumenty. Co istotne portfel zmieści się w kieszeni płaszcza, kurtki bądź spodni. Średnie portfele to przede wszystkim duża liczba przegródek, w których zmieści się nawet dowód rejestracyjny. To pozwala zgromadzić wszystkie dokumenty w jednym miejscu.

Duży portfel to idealny wybór dla mężczyzn, którzy chcą mieć pod ręką nie tylko dokumenty oraz karty płatnicze, ale również karty lojalnościowe, wizytówki, bilety czy też paragony. W niektórych modelach zmieści się nawet paszport. Niestety ceną za tę pojemność są oczywiście duże rozmiary, które uniemożliwiają schowanie go do kieszeni. Jedynym rozwiązaniem jest włożenie go do aktówki lub torby.

Wybór portfela męskiego z pewnością nie jest prostym zadaniem. Na stronie https://polskagalanteria.pl/Portfele-meskie,c,6 można znaleźć szeroki wybór portfeli, które łączą w sobie trwałość, estetykę i funkcjonalność. Duża różnorodność pozwoli wybrać model skrojony na miarę potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here