Pomysł na oryginalny prezent

Prezenty stanowią nieodłączny atrybut uroczystości rodzinnych, świąt i wszelkich okazji, zarówno formalnych, jak i tych mniej oficjalnych. Wybór odpowiedniego podarunku nie jest prosty i wielu osobom przysparza niemałych problemów. Jest jednak rodzaj prezentów na tyle uniwersalny, że z pewnością sprawi radość każdemu obdarowanemu.

Niełatwe wybory

Półki sklepowe uginają się pod ciężarem produktów teoretycznie doskonale nadających się na upominki. Albumy muzyczne, książki, pluszaki, akcesoria związane ze światem mody to tylko wierzchołek góry lodowej. Problemy pojawiają się w chwili podjęcia decyzji zakupowej. 

Czy on na pewno lubi ten zespół? W jakim kolorze wybrać torebkę dla niej? Ryzyko inwestycji w nietrafiony prezent jest duże, a taka sytuacja nie jest komfortowa ani dla darczyńcy, ani dla obdarowanego stającego przed dylematem czy powiedzieć prawdę, czy też udawać zachwyt.

Z taką sytuacją najlepiej radzą sobie dzieci. Maluchy nie udają, podczas Gwiazdki, czy też przyjęcia urodzinowego z entuzjazmem rzucają się na paczki i polują na najatrakcyjniejsze łupy. Prezenty mniej ciekawe niemal natychmiast lądują w kącie – tu nie ma miejsca na konwenanse. 

Takie podejście ewoluuje z wiekiem, zaczynamy doceniać nie tylko otrzymany przedmiot, lecz także intencje osoby, która poświęciła czas, energię i pieniądze, by sprawić nam przyjemność. Wypada zatem okazać radość, a tym samym wdzięczność, nawet jeśli podarunek o lata świetlne rozmija się z naszymi gustami i zainteresowaniami. Tym bardziej że doskonale wiemy, iż wkrótce role się odwrócą i to my będziemy z niepokojem oczekiwać reakcji osoby, której wręczyliśmy prezent.

Indywidualizm w cenie

Wspomniany na wstępie uniwersalny sposób nie daje oczywiście pełnej gwarancji, stwarza jednak olbrzymie szanse, że na twarzy obdarowanego zagości uśmiech. Chodzi o prezenty stworzone specjalnie z myślą o odbiorcy. Wyraźnie wyróżniają się one w szeregu sztampowych idei i wielokrotnie eksploatowanych pomysłów. Oczywiście w najlepszej sytuacji są osoby, które potrafią taki podarunek stworzyć własnoręcznie. 

Nie każdy jednak posiada tyle wyobraźni i zdolności manualnych, by kawałek drewna zamienić w lampkę nocną, a stary taboret w modny stolik. W takim wypadku przyda się nieco inwencji oraz spojrzenie na zwykłe przedmioty z innej perspektywy. Karafka na napoje z laserowo grawerowaną dedykacją ucieszy przecież każdego pana domu, pani domu sprawi radość podobnie zdobiona szkatułka na biżuterię lub drobiazgi. 

Zdobycie takiego prezentu wymaga kilku zabiegów i poświęcenia czasu, jeśli nie możemy sobie na to pozwolić, to dostępny jest jeszcze jeden scenariusz. Na rynku obecne są firmy, które nie tylko potrafią wykonać nietuzinkowe prezenty, ale też służą doświadczeniem i inspiracją. 

Doskonałym przykładem jest toruńskie HFM Studio specjalizujące się w projektowaniu i zdobieniu przedmiotów doskonale spełniających się w roli oryginalnych upominków. W ofercie znajdziemy zarówno popularne T-shirty, czapeczki i inne elementy odzieży,  a dla osób poszukujących naprawdę nietypowych rozwiązań dobrą propozycję mogą stanowić na przykład płytki ceramiczne z indywidualnie zaprojektowanym wzorem.

Wyszukane prezenty nie muszą kosztować majątku, ich wartość wynika z unikatowości. Na pewno zostaną zauważone, docenione i na długo pozostaną w pamięci obdarowanej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here