Polesie jest krainą wyjątkową, na terenie której czekają na nas wyjątkowe atrakcje turystyczne. Tu każdy miłośnik historii i przyrody może spędzić czas w niezwykle ciekawy sposób. Jakie walory zadecydowały o ogromnej popularności tego regionu?

Polesie to przede wszystkim te atrakcje turystyczne, które kojarzą się z przyrodą. Kraina ta jest jednym z największych obszarów bagiennych na kontynencie europejskim, co czyni z niej miejsce wyjątkowe. Ten bagnisty obszar jest niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika przyrody, a jego wielokulturowy charakter sprawia, ze wiele ciekawostek czeka tu również na miłośników historii i kultury. Jakie atrakcje turystyczne kojarzone są z ta krainą?

Dzikie zwierzęta i wspaniałe gatunki roślin, piękne widoki –oto czynniki, dzięki którym ogromną popularnością cieszą się tereny Poleskiego Parku Krajobrazowego. W czasie wycieczki po jego obszarze można się spotkać z tak rzadkimi zwierzętami, jak żółw błotny. Miłośników innych kultury i religii Polesie może zauroczyć swą historią oraz tradycją, która w wielu miejscowościach przetrwała do dziś. Specyfika tej krainy to efekt wielowiekowego mieszania się kultur. Warto pamiętać, że na Polesiu przez wieku żyli obok siebie Rusini, Żydzi i Polacy, a każda z tych grup dbała o to, by jej religia i tradycja mogły przetrwać. Polesie jest też ciekawym miejscem dla tych, którzy chcą spotkać się z wyznawcami islamu. I oni znaleźli tu dla siebie miejsce, szybko stając się częścią tutejszej kultury.

http://www.starovka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here