Podróże koleją mogą być wygodne

Pociąg to jeden z najbardziej popularnych środków transportu. Mimo, że często budzi wiele frustracji. Wiadomo, że pociągi nie są niezawodne – często się spóźniają, są odwoływane z wielu przyczyn i nie zawsze można mówić o w pełni komfortowej podróży. Niemniej jednak jest to sposób komunikacji, który wybiera wielu ludzi. Jeśli już mamy bezpośrednie połączenie o co w Polsce nie jest tak łatwo to z pewnością jest to szybsze i bardziej ekologiczne niż podróż samochodem. Wiadomo, że pociąg nie musi mierzyć się z korkami, skrzyżowaniami i innymi kierującymi pojazdy w takiej skali jak chociażby autobusy, które niejednokrotnie mają opóźnienia przez panujący w danym mieście ruch. Co można zrobić by podróż koleją była bardziej komfortowa?
Jedną z najbardziej problematycznych spraw przy częstym podróżowaniu pociągiem są bilety. Chyba każdy podróżny musiał zmierzyć się z zamkniętymi kasami na dworcu bądź z tak ogromną kolejką, że zdobycie biletu na pociąg odjeżdżający za parę minut graniczyło z cudem. Jak poradzić sobie z taką sytuacją? Czy można kupić bilet w pociągu?
Mamy tutaj kilka opcji. Na niektórych dworcach kolejowym można spotkać prócz kas tradycyjnych automaty biletowe. Jest to dobre odciążenie zwykłych kas jednakże często kolejki do biletomatu są równie długie i gdy mamy mało czasu potrzebujemy innego rozwiązania. W takiej sytuacji możemy skorzystać z kupna biletu bezpośrednio od konduktora w pociągu. Jest to możliwe w pociągach gdzie nie ma rezerwacji miejsc. W pociągach, w których rezerwacja jest obowiązkowa nie zawsze będzie to możliwe gdyż zwyczajnie może zabraknąć wolnych miejsc. Jednak takie kupno biletu wiąże się ze stresem, szukaniem konduktora pociągu. Najlepszą opcją jest korzystanie z aplikacji na telefonie. Wystarczy mieć smartfona i dostęp do internetu a każdy bilet możemy mieć od razu. Jest to bardzo wygodne i szybkie. Nie straszne będą żadne przesiadki ani kolejki. Szybko, łatwo i wygodnie można nabyć bilet bez konieczności zwrócenia się do innych osób. Taka opcja bardzo usprawnia podróż!

http://www.pouczyc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here