Pielęgnacja włosów latem

Zniszczone włosy częściej się łamią i szybciej tracą blask – to bardzo częsty problem wielu z nas, dlatego warto wypróbować różne sposoby, aby odzyskały dobrą kondycję i ładny wygląd. Jak im pomóc? Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja na co dzień, ale także unikanie niektórych nawyków. Szczegóły poniżej.

Zniszczone włosy a pielęgnacja

Włosy tracą zdrowie i blask pod wpływem różnych czynników zewnętrznych – stają się wtedy matowe, suche i podatne na złamania, a także szybciej tracą swój naturalny połysk. Ich słabsza kondycja może być wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji, farbowania, zabiegów stylizacyjnych czy promieniowania słonecznego. Niezależnie od przyczyny, warto wiedzieć, jak zregenerować włosy, aby odzyskały zdrowie i ładny wygląd.

Jak zadbać o włosy zniszczone słońcem?

Włosy zniszczone słońcem potrzebują nawilżenia i odżywienia, dlatego kluczowe jest dopasowanie kosmetyków do ich potrzeb. Dobrym wyborem będą produkty regenerujące – jak specjalistyczne szampony do włosów, odżywki oraz maski.

Szampony do włosów

Szampon oczyści i nawilży włosy, a także ochroni przed uszkodzeniami. Odpowiednio dobrany kosmetyk sprawi, że staną się gładkie, miękkie i odzyskają połysk. Uzupełnieniem pielęgnacji będą odżywki oraz maski do włosów zniszczonych.

Zniszczone włosy po koloryzacji

Również farbowanie może znacznie osłabić kondycję włosów, ale wiele kobiet decyduje się na ten zabieg. Nie trzeba rezygnować z koloryzacji, ale należy zadbać o pielęgnację, aby chronić i odbudować zniszczone włosy. Są kosmetyki przeznaczone specjalnie do włosów farbowanych i osłabionych. Szampony, maski i odżywki do włosów wzmocnią pasma, a także zapobiegną rozdwajaniu się końcówek.

Zabiegi nawilżające na włosy

Zniszczone włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji – dobre będą odżywki i maski do włosów, ale także domowe sposoby oraz profesjonalne zabiegi – jak między innymi sauna parowa na włosy czy keratynowe prostowanie. Dobre efekty daje także olejowanie – wśród polecanych olejów są m.in. olej kokosowy, arganowy czy migdałowy. Ważne, aby dobrać odpowiednią do swoich potrzeb formę pielęgnacji.

Maski i odżywki do włosów

Warto też kupić lub przygotować domową odżywkę albo maskę do włosów. Wystarczy żółtko, łyżka oliwy z oliwek i kilka kropli soku z cytryny – całość starannie wymieszaj i nałóż na włosy na godzinę, a potem dokładnie spłucz wodą. Odżywki do włosów należy aplikować po każdym myciu, a maskę raz w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here