piekarnik parowy
fot. pexels.com

Chcąc wybrać piekarnik parowy powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które ułatwią nam jego wybór i pozwolą cieszyć się z jego funkcjonalności przez lata. W tym celu warto również rozważyć bardziej kosztowny model, którego zakup zwróci nam się po latach użytkowania i cieszenia się z dobrze dobranego sprzętu. Jaki piekarnik parowy wybrać? Czym się kierować? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/piekarnik-parowy-czym-kierowac-sie-przy-jego-wyborze/

Piekarnik parowy

Piekarnik parowy to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej dobrze wyposażonej kuchni. Ten rodzaj pieca pozwoli nam na to, by przygotować nasze potrawy z użyciem pary. Dobrze jest wybrać model, który posiada zarówno funkcję pieczenia, jak i przygotowywania potraw z dodatkiem pary. Wówczas nasza kuchnia zyska nowe smaki oraz nowe techniki przygotowywania potraw.

Na co zwrócić uwagę?

Piekarnik parowy powinien być wyposażony w termosondę czyli termometr, który wbija się w potrawę. Temperatura z wnętrza potrawy powinna wyświetlać się na panelu sterowania. W piekarniku tradycyjnym nie jest to takie ważne, ale w piecu parowym, jeśli chcemy uniknąć strat cieplnych w postaci uciekającej pary, termosonda da nam tę możliwość.

Gotowe programy – czyli wszystkie funkcje typu Auto Cook. One szczególnie przydadzą się tym osobom, którzy z piekarnikami parowymi jeszcze nie mieli do czynienia. Wybierając odpowiedni model, w którym chcemy gotować, taki system sam oceni jaką mieszankę pary powinien dobrać oraz jaką moc zwykłego pieczenia ma dostosować, aby nasza potrawa była jak najsmaczniejsza.

Dopasowana wielkość komory wewnętrznej, to kolejny ważny parametr piekarnika parowego. Jeśli chcemy wykorzystać go maksymalnie, to nasz piec parowy powinien mieć wielkość komory wewnętrznej minimalnie 65 litrów.

Wysoka klasa energetyczna jest również bardzo ważna. Piece parowe do użytku domowego są oparte o bardzo nowoczesną technologię i współczesne rozwiązania w nich są energooszczędne.

Przeczytaj też: https://www.zouza.pl/piekarnik-parowy-z-funkcja-pieczenia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here