Pędzle do makijażu i beauty blender

Profesjonalny makijaż kojarzył się niegdyś wyłącznie z oddaniem się w ręce wizażystki, która dysponowała odpowiednimi akcesoriami oraz kosmetykami. Teraz efekt profesjonalnego makijażu można uzyskać w domowym zaciszu, nakładając make-up przy własnej toaletce. W poniższym artykule podpowiadamy zatem, w jakie akcesoria warto zaopatrzyć kosmetyczkę, by wyczarować nieskazitelny makijaż – zarówno dzienny, jak i wieczorowy.

1. Beauty blender – must have w każdej kosmetyczce

2. Pędzle do makijażu – czy warto się w nie zaopatrzyć?

3. Beauty blender oraz pędzle do makijażu – jak dbać o akcesoria?

Beauty blender – must have w każdej kosmetyczce

Jak wiadomo – podstawą każdego makijażu jest podkład. Nakładanie tego kosmetyku palcami już dawno odeszło do lamusa. O wiele bardziej przydatne – a przede wszystkim zapewniające profesjonalny efekt – są specjalne gąbeczki, znane pod nazwą beauty blender. Ta niepozorna – ważąca zaledwie 4 gramy – gąbeczka w wersji klasycznej pozwala na równomierne rozprowadzenie podkładu na skórze twarzy i stworzenie bazy dla całości makijażu. Jeśli chodzi o beauty blender wizazsklep ma do zaoferowania modele o różnym przeznaczeniu. Warto bowiem wiedzieć, że gąbeczki występują w kilku wariantach, co umożliwia wykonanie za ich pomocą niemalże całego makijażu. Najbardziej popularna jest oczywiście wersja klasyczna, którą nakłada się podkład małymi porcjami, niejako wklepując go w skórę twarzy. Uprzednio należy zmoczyć gąbeczkę wodą, a następnie delikatnie wycisnąć jej nadmiar i odsączyć na przykład w papierowy ręcznik. Warto jednak zaopatrzyć się również w wariant micro mini, którym wpracowujemy podkład w skórę w trudno dostępnych miejscach (płatki nosa, powieki, kąciki oczu). Do nakładania różu lub pudru w kremie służy natomiast gąbeczka beauty blusher. Ciekawym narzędziem jest również gabka blotterazzi, przeznaczona do poprawek makijażu bez uszkadzania go. Jej zadaniem jest wchłonięcie nadmiaru sebum z powierzchni skóry – efekt ten można uzyskać, po prostu przykładając gąbeczkę do twarzy.

Pędzle do makijażu – czy warto się w nie zaopatrzyć?

Kolejnym akcesorium, przydatnym do wykonywania makijażu, są pędzle. Za chwilę przybliżymy ich właściwości. Na początek warto jednak podkreślić, że zakup pędzli do makijażu (również pędzle do makijażu wizazsklep ma w swojej ofercie) to inwestycja, czasem nawet na kilka lat. Porządne pędzle nie tylko pomagają uzyskać efekt profesjonalnego makijażu, ale również cechują się trwałością. Jednym z najbardziej popularnych pędzli jest z pewnością ten do nakładania utrwalającego makijaż pudru – jest to model z obszernym i zwężającym się ku nasadzie włosiem. Warto jednak wiedzieć, że odpowiedni pędzel może także posłużyć do nakładania podkładu – pędzlem znakomicie nakłada się na przykład podkład mineralny (sypki), ale można ich też używać w przypadku formuły płynnej podkładu. Taki pędzel ma zwykle włosie ścięte od góry „na płasko”. Innym rodzajem pędzla jest ten do różu, nieco mniejszy od pędzla do pudru. Pozwala na zaaplikowanie odpowiedniej ilości kosmetyku na kości policzkowe. Aby wykończyć makijaż, przydatne są oczywiście również pędzle do aplikowania i blendowania cieni, do podkreślenia brwi oraz do nakładania szminki (te mają sztywniejsze włosie i są niewielkich rozmiarów).

Beauty blender oraz pędzle do makijażu – jak dbać o akcesoria?

Jak można wywnioskować z poprzednich akapitów – oba rodzaje akcesoriów są niezwykle przydatne podczas wykonywania makijażu. Aby służyły jak najdłużej, trzeba odpowiednio o nie zadbać. Kolejną istotną kwestią w zakresie pielęgnacji narzędzi jest higiena. To bardzo ważne, aby utrzymywać swoje akcesoria w czystości. Ułatwiające pielęgnację płyny ma w swojej ofercie sklep wizaż.

Jeżeli chodzi o beauty blender, to z pewnością należy wymieniać go znacznie częściej niż pędzle do makijażu. Producent rekomenduje wymianę gąbeczki po około 3-4 miesiącach użytkowania. Powinno się ją myć zarówno przed, jak i po użyciu. W tym celu można użyć mydła bądź sięgnąć po specjalnie przeznaczone do tego celu produkty, takie jak mydło Solid lub płyn Blender Cleanser. Po umyciu trzeba umieścić gąbeczkę w przewiewnym miejscu, tak aby mogła całkowicie wyschnąć (zapobiega to rozwojowi drobnoustrojów), unikając grzejników czy zbyt nasłonecznionych miejsc.

Pędzle do makijażu posłużą dłużej; przy odpowiedniej pielęgnacji nawet kilka lat. Powinno się je regularnie myć – podobnie jak gąbeczkę. Do tego celu najlepiej użyć własnych dłoni, choć na rynku pojawiły się specjalne silikonowe podkładki z wypustkami, o które myje się pędzle – jest to kwestia osobistych preferencji. Do mycia można użyć zwykłego mydła bądź delikatnego szamponu. Na rynku dostępne są również specjalne płyny do pielęgnacji, jak również do dezynfekcji pędzli. Następnie należy odcisnąć nadmiar wody i osuszyć pędzle. Podobnie, jak beauty blender, tak i pędzel do makijażu powinien wyschnąć w przewiewnym miejscu. Mycie należy przeprowadzić delikatnie, wykonując ruchy w kierunku włosia, bez tarcia. Nie należy stawiać pędzla na włosiu, gdyż negatywnie wpływa to na jego trwałość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here