Organizacja wesela w stylu boho! Jak się do tego zabrać?

Wybranie motywu przewodniego imprezy to ciekawa opcja, aby urozmaicić wspólną zabawę ze znajomymi. Goście zazwyczaj są zachwyceni, gdy dostają luźne wytyczne na temat ubioru, czy prezentów. Nie inaczej jest w przypadku organizacji wesela. Ten szczególny dzień również może posiadać motyw przewodni, co tylko przyczyni się do zwiększenia jego wyjątkowości. Jednym z najbardziej rozchwytywanych pomysłów, szczególnie w okresie letnim, jest wesele w stylu boho. Do przeczytania artykuły zapraszamy każdą osobę, która ceni sobie przestrzeń i kontakt z naturą. Szczególnie w tak wyjątkowym dniu, jakim jest ślub i wesele.

W plenerze lepiej!

Jeśli decydujecie się na wesele, czy nawet ślub w stylu boho, to musicie pamiętać, że najczęściej odbywa się on w okresie wiosenno-letnim. Ponadto, organizacja wesela tego typu często ma miejsce w plenerze. Nic dziwnego. Boho nawiązuje do hipisowskich klimatów, a te z kolei powiązane są mocno z naturą. O ile organizacja samego wesela na świeżym powietrzu nie powinna sprawić większych problemów, to już przeprowadzenie ceremonii ślubnej w takich warunkach może wiązać się z większymi staraniami. Chodzi głównie o sam fakt wyboru na urzędnika, który zgodziłby się przeprowadzić tego typu ślub. Mimo że może nie udać się od razu, to naprawdę warto próbować! Wystarczy wyobrazić sobie jak bajecznie wyglądałby ślub na łonie natury.

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty!

Styl boho posiada charakterystyczne elementy, które są kluczowe dla osiągnięcia tego wyjątkowego klimatu. Bez wątpienia wśród nich nie może zabraknąć motywu kwiatowego! Dekoracje składające się z przeróżnych kwiatów polnych nadadzą lekkości i romantyzmu całemu przyjęciu. Jeśli uda nam się zorganizować ceremonię ślubną w plenerze, to nie może zabraknąć łuku przyozdobionego kwiatami. Ten element w połączeniu z kwiecistym wiankiem panny młodej sprawi, że całość będzie wręcz magiczna.

Czy to pod gołym niebem, czy pod namiotem a może jednak na wynajętej sali, stoły dla gości zawsze powinny być udekorowane kwiatami. Pamiętać należy, że, mimo iż wesele w stylu boho najlepiej prezentuje się w otoczeniu natury, to nie jesteśmy w stanie zapanować nad pogodą. Pamiętajmy o tym przy organizacji wesela. Warto mieć na uwadze miejsce, które oferuje zarówno schronienie pod dachem, jak i wyjście na zewnątrz. Szczególnie że udekorowanie sali w stylu boho wcale nie musi być szczególnie trudne. Kwiaty to jeden z kluczowych elementów, lecz nie zapominajmy o innych ważnych elementach!

Koronka, lekkość i delikatność

Ozdobienie miejsca, w którym odbywa się wesele to jedno, nie można jednak zapomnieć o państwie młodym. Jeśli chodzi o suknię ślubną to bez wątpienia, musi być ona zwiewna i delikatna. Księżniczkowe, rozkloszowane fasony, czy też eleganckie, obcisłe sukienki nie pasują kompletnie do wesela w hipisowskim stylu. Idealnie sprawdzą się natomiast koronki i falbanki. Całość ma wyglądać dziewczęco, delikatnie i bez przepychu. Na próżno w takim wypadku szukać we włosach panny młodej błyszczących diademów i ciasnych upięć. Zamiast tego ujrzymy luźny warkocz lub całkiem rozpuszczone włosy układające się w delikatne fale. Oczywiście fryzura również nie powinna być pozbawiona motywu kwiatowego. Panna młoda ma wyglądać niewinne, delikatnie i niezwykle dziewczęco.

Prostota, ale i magia dekoracji na weselu boho zachwyca i nie powinniście mieć większych problemów z jej organizacją. Jeśli jednak brakuje wam zmysłu estetycznego, to dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na pomoc konsultanta ślubnego. Jest to o tyle przydatne, że pomoc ta może dotyczyć konkretnych kwestii takich jak zachowanie motywu przewodniego. Konsultant również może pomóc w organizacji wesela krok po kroku. Jest to również kluczowe, gdy zależy nam na motywie przewodnim. Pomoże nam to zachować ład i porządek w organizacji. Jeśli więc jesteście zainteresowani tematem ślubu a bliskość natury nie jest wam obca, to czas na przystąpienie do działania! Lato nie będzie trwało wiecznie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here