Czym różni się odżywka od maski do włosów?

Pielęgnacja włosów to nie tylko ich mycie, czesanie oraz stylizacja. Pielęgnacja to działanie, które ma na celu nawilżenie, odżywienie i regenerację włosów. Jeżeli marzymy o pięknych i zdrowych włosach pełnych witalności, musi zadbać o odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji.

Czym się różni odżywka do włosów od maski do włosów?

Maska do włosów jest kosmetykiem, który ma zdecydowanie silniejsze działanie niż odżywka do włosów. Jej konsystencja jest gęsta, bardziej treściwa i zawiera cały szereg dobroczynnych składników, dobranych do potrzeb włosów. Mocniej regeneruje, odżywia oraz wzmacnia włosy. W przypadku stosowania maski do włosów, jej składniki aktywne docierają głębiej w struktury włosów. Odżywka działa jedynie powierzchownie. Jeżeli zainwestujemy w dobrą jakościowo maskę do włosów, to będzie ona również działa na skalp.

Maskę należy trzymać na włosach dłużej, czas podany jest zazwyczaj na opakowaniu. Dzięki temu, maska zadziała tak jak trzeba. Aby jej działanie było intensywniejsze, należy zastosować ją przed umyciem włosów.
Dzięki regularnemu używaniu masek do włosów (raz w tygodniu), możemy liczyć na intensywną, pielęgnację oraz regenerację.

Odżywki i maski do włosów - czy należy je stosować?

Odżywka do włosów, jak już zostało wcześniej wspomniane, ma działać jedynie na zewnętrzną część włosa. Dlatego idealnie nadaje się do użytku, po każdym umyciu włosów. Ma właściwości nawilżające, wygładzające i upiększające włosy. Efekty stosowania odżywki do włosów nie są długotrwałe, wszystkie odżywcze składniki zawarte w odżywce wypłukują się z włosów. Działanie jest tylko od jednego do drugiego mycia włosów. Można powiedzieć, że zadaniem odżywki jest ochrona włosów, przed czynnikami zewnętrznymi.

Odżywka jest kosmetykiem głównie kondycjonującym, ale to nie znaczy, że to jej defekt. Zaletą odżywki do włosów jest okluzyjne działanie, czyli składniki pochodzące z używanych masek do włosów, dzięki niej utrzymują się w głębszych warstwach włosa. Dlatego odżywkę warto stosować bezpośrednio po masce oraz zawsze po użyciu szamponu.
Odżywki bardzo dobrze domykają łuski włosa, dlatego włosy po zastosowaniu takiej odżywki są wygładzone i błyszczące.

Przeczytaj też: PRODUKTY DO MODELOWANIA WŁOSÓW – CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here