Odchudzanie - produkty polecane i zakazane

Idzie wiosna, a wraz z nią każdy chciałby dobrze wyglądać. W dzisiejszych czasach powstało bardzo dużo różnych diet. Niestety, niektóre z nich są bardzo niezdrowe, mogą nawet powodować choroby. Najczęściej dietetycy zalecają diety, które są zbilansowane. Zbilansowana dieta powinna zawierać około sześćdziesiąt do siedemdziesięciu procent energii z węglowodanów, dwadzieścia procent energii pochodzących z białek oraz około piętnastu procent z tłuszczów. Zaburzenie tej równowagi może dawać dobre efekty jeśli chodzi o odchudzanie, ale mieć skutki stan zdrowia. Na szczęście są produkty, które możemy zjadać bez obaw o swój stan zdrowia, a które przyczynią się również do utraty nadmiernej masy ciała.

Kasza na odchudzanie jest bardzo polecana, ze względu na to, że jest to bardzo dobre źródło węglowodanów złożonych. Przede wszystkim kasza na odchudzanie polecane są grube, takie jak kasza pęczak,kasza gryczana czy kasza jęczmienna. Tego typu kasze mają niski indeks glikemiczny, szczególnie wtedy, gdy są ugotowane al dente. Niezbyt zdrowa natomiast jest na przykład kasza manna, szczególnie w takiej wersji, w jakiej jest typowo podawana – na mleku, dosładzana, z dodatkami takimi jak słodzony sok czy dżemy owocowe.

Jeśli zdecydujemy się przejść na dietę, to naszym sprzymierzeńcem na pewno będą warzywa. Są one polecane w dowolnych ilościach, szczególnie na surowo, gdyż poddane obróbce termicznej, takiej jak na przykład gotowanie, tracą część swoich cennych właściwości oraz rośnie ich indeks glikemiczny. Warzywa na diecie są zbawienne, ponieważ dzięki zawartemu w nich błonnikowi wypełniają żołądek na długo, a same właściwie nie zawierają kalorii. Ze względu na dużą zawartość błonnika osoby, które spożywały do tej pory surowe warzywa w bardzo małej ilości powinny uważać, gdyż błonnik powoduje działanie wzdymające. Zmiany w diecie należy dokonywać powoli, zaczynać od niewielkich ilości dodawanych do każdego posiłku i stopniowo zwiększać ich całkowitą ilość w diecie.

Bez względu na to, jaką wybierzemy dietę w celu utraty masy ciała, na pewno na czarnej liście produktów zakazanych znajdą się słodycze oraz słodzone napoje gazowane. Zawierają one bardzo duże ilości białego cukru oraz syropu glukozo-fruktozowego, który jest jeszcze groźniejszy od białego rafinowanego cukru. Dodatkowo pijąc słodzone napoje gazowane nasz organizm w ogóle nie rejestruje, że otrzymał dodatkową porcję kalorii i w ten sposób powstaje bardzo łatwo dodatni bilans energetyczny, a stąd już tylko krok do nadwagi. Należy uważać również na wszelkiego typu jogurty „owocowe” – ponieważ owocowe one są tylko z nazwy. W takim jogurcie średniej wielkości (około 200 gram) potrafią znaleźć się aż cztery łyżeczki cukru! Warto więc pomyśleć o tym, żeby zamiast takiego jogurtu wybrać jogurt naturalny i ewentualnie w domu dodać do niego świeżych owoców do smaku.

Podsumowując, warto zwracać uwagę na to, co się je, ale nie dać się zwariować i nie przechodzić na niezdrowe, jednoskładnikowe diety. Zbilansowana, zróżnicowana dieta jest kluczem do sukcesu podczas odchudzania.

http://www.zdrowakroplakrwi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here