wysyłanie paczki
fot. pexels.com

Obecnie, coraz więcej osób decyduje się na wysyłanie paczek kurierem. To skuteczny i w miarę bezpieczny sposób na dostarczenie paczki. No właśnie – w miarę bezpieczny. Poznaj kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę, aby wysyłanie paczek kurierem było rzeczywiście jak najlepsze i nie popełnij typowych błędów!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-wysylac-paczki-kurierem/

Błędy przy zamawianiu kuriera

Właśnie w tym pierwszy kroku pojawia się kilka błędów. Warto doczytać na stronie kuriera, którego zamawiasz w jaki sposób odbiera on paczkę. Otóż niektóre firmy kurierskie umożliwiają wydrukowanie klientowi etykiety, a są takie firmy, które oczekują iż osoba samodzielnie przygotuje paczkę wraz z wydrukowaniem i naklejeniem etykiety przewozowej. Z tego względu należy dokładnie wyczytać zasady nadawania paczek z danej firmy kurierskiej, aby nie mieć nieprzyjemności, podczas gdy kurier przyjedzie odebrać paczkę. Może się wówczas okazać, że my jako klienci myślimy, iż kurier przyjedzie z etykietą, a tak nie będzie i proces wysłania paczki wydłuży się lub trzeba będzie ponownie zamawiać kuriera, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Pakowanie paczki

Sposób pakowania paczki, to kolejny ważny punkt, który należy wziąć pod uwagę podczas wysyłania paczek. Należy pamiętać, że wysyłanie paczek firmą kurierską nie gwarantuje tego, że paczka zostanie przesłana w sposób nienaruszony. Wysyłanie kurierem ma za zadanie usprawnić wysyłkę, ale jeśli my jako klienci nie zadbamy o dobre zapakowanie paczki, to nie mamy gwarancji, że zostanie ona dostarczona w sposób nienaruszony, Pamiętaj więc, że lepiej paczkę ,,przepakować’’ czyli zapakować, aż nazbyt dobrze i bezpiecznie niż w sposób delikatny i minimalny.

Warto korzystać z dodatkowych usprawnień podczas nadawania paczek. Są one głównie dedykowane do przesyłek, które zawierają delikatne elementy, np. szklane. Dotyczą najczęściej ubezpieczenia paczki na konkretną kwotę oraz są czymś na wzór oznaczeń, że np. zakazuje się rzucania daną paczką i tak w ogóle traktowania jest ostrożnie, delikatnie.

Przeczytaj też: https://www.zouza.pl/nietypowe-funkcje-zegarkow-o-ktorych-najprawdopodobniej-nie-miales-pojecia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here