Planujesz wyjazd do Zakopanego i zastanawiasz się gdzie nocować? W niniejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na wybór pensjonatu w centrum zimowej stolicy Polski.

Baza noclegowa Zakopanego i sąsiednich miejscowości jest niezwykle rozbudowana – składają się na nią tysiące willi, pensjonatów, hosteli i hoteli, bardzo zróżnicowanych pod względem standardu i cen. Wiele osób kieruje się wyłącznie kwestiami finansowymi i poszukuje kwatery, która będzie po prostu najtańsza. W praktyce jednak, takie podejście w ostatecznym rozrachunku wcale nie musi okazać się opłacalne. Dlaczego? Co sprawia, że lepszym rozwiązaniem będzie wpisanie frazy „hotele centrum Zakopane” i wybór na przykład hotelu Kasprowy Wierch (sprawdź: http://www.hotelkasprowy.com/)  położonego bezpośrednio przy Krupówkach?

Bliskość głównych atrakcji

Krupówki, Gubałówka, Kościół św. Rodziny, Muzeum im. Tytusa Chałubińskiego – wybierając kwaterę znajdującą się w centrum Zakopanego wszystkie te atrakcje mamy na wyciągnięcie ręki. Docenimy ją szczególnie wieczorem czy w nocy, gdy będziemy mogli bez pośpiechu przespacerować się po zakopiańskim deptaku, nie martwiąc się przy tym dużą odległością od pensjonatu, w którym się zatrzymaliśmy.

Dworce PKP i PKS oraz przystanki busów

Jeśli nie podróżujemy własnym samochodem, to wybór kwatery w centrum Zakopanego lub jego bliskim sąsiedztwie będzie na wagę złota. Wówczas, za sprawą bliskości dworca PKP i PKS, nie będziemy musieli martwić się koniecznością dźwigania walizek i toreb podróżnych. Co więcej, zapewnimy sobie w ten sposób łatwy dostęp praktycznie do dowolnego szlaku turystycznego. W pobliżu znajdują się bowiem przystanki wszystkich najważniejszych linii busów, które kursują do najważniejszych atrakcji Zakopanego i jego okolic.

Oszczędność czasu, a być może również… pieniędzy

Pensjonaty położone na obrzeżach Zakopanego i w sąsiednich miejscowościach są generalnie tańsze od tych zlokalizowanych w centrum. Trzeba jednak pamiętać, że osoby wybierające te pierwsze, tracą sporo czasu, by dostać się w wybrane przez siebie miejsce. Co więcej, ponoszą przy tym dodatkowe koszty, które w przypadku podróżowania większą liczbą osób i braku własnego środka transportu robią się naprawdę spore. W konsekwencji może się zatem okazać, że wybór o 10-15 zł tańszej kwatery nie zapewni im oczekiwanych korzyści finansowych. Dlatego osobom, które chcą spędzić swój pobyt w komfortowych warunkach, zaleca się wybór zlokalizowanego w centrum hotelu Zakopane – rezerwacja online, szybka i wygodna, jest możliwa np. tu: http://www.hotelkasprowy.com/hotel-zakopane-rezerwacja-online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here