Dla tych, którzy chcą poznać Podkarpacie, ciekawym kierunkiem turystycznych wyjazdów może się stać Kotlina Jasielsko-Krośnieńska. Jest jednym z tych regionów, które dla turystów szukających niezwykłych atrakcji mogą się okazać ciekawym celem wycieczki. Takie miasta, jak Jasło, Sanok oraz Krosno, same w sobie są ważnymi i popularnymi kierunkami turystycznych wypraw. Na ich terenie można znaleźć noclegi, one też są bazami wypadowymi dla dalszych wypraw po okolicy. Na jakie wycieczki można się zatem wybrać z tych ciekawych ośrodków miejskich?
Kotlina Jasielsko-Krośnieńska stanowi część Pogórza Środkowobeskidzkiego oraz Obniżenia Gorlickiego. Malownicze otoczenie, które tworzą m. in. Pogórze Jasielskie oraz Dynowskie sprawia, że na terenie tej kotliny można urządzać ciekawe wycieczki w wyjątkowo pięknej scenerii. Cechą charakterystyczną tej kotliny są urodzajne gleby, jednak i wody mineralne mają ogromne znacznie dla tego regionu. Na terenie kotliny czeka na turystów wiele popularnych uzdrowisk, w których noclegi można znaleźć w stylowych pensjonatach. Są to takie uzdrowiska, jak Iwonicz-Zdrój oraz Rymanów-Zdrój. Nie brak tu również ciekawych pamiątek związanych z przemysłem naftowym. Można się z nimi spotkać m. in. w Gorlicach oraz w Krośnie, choć jedną z największych atrakcji turystycznych na terenie tej kotliny jest skansen w Bóbrce. W tej niewielkiej miejscowości koło Krosna w połowie XIX wieku Ignacy Łukasiewicz założył kopalnię ropy naftowej, która była pierwszym tego typu zakładem przemysłowym na świecie.
Turyści, którzy znajdą dla siebie noclegi na terenie tak ciekawych miast, jak Jasło czy też Krosno, z pewnością nie będą żałować. Wycieczki po ich okolicy to ciekawa przygoda dla każdego, kto chce poznawać mniej znane atrakcje tej części województwa podkarpackiego.

http://warsawovernight.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here