O tym, że nieznajomość prawa szkodzi wiadomo powszechnie. Niestety mimo tej wiedzy o prawie niewiele wiemy. Co prawda różne fundacje i stowarzyszenia organizują dyżury z poradami, a część szkół wprowadza godziny z prawem, jednak mimo to wkoło dajemy się nabić w butelkę, a potem płaczemy gdy przyjdzie do spłacania pochopnie zakupionego koca z wielbłądziej wełny w cenie niezłej wycieczki lub garnków w cenie sprawnego samochodu. Zdarza nam się bezmyślnie zmienić operatora sieci komórkowej lub telewizji kablowej, a po spłaceniu wszelkich kar z tytułu przedwcześnie rozwiązanej umowy z poprzednim dostawcą usługa, która miała być tania okazuje się najdroższa w galaktyce. Nie pomagają apele wszelkiej maści obrońców praw konsumentów zachęcające do dokładnej analizy umów przed jej podpisaniem, a w razie wątpliwości konsultacji z kimś dla kogo paragrafy nie mają tajemnic.

Nieuczciwych firm przybywa jak grzybów po deszczu i stale rośnie grono poszkodowanych.
Pora powiedzieć – stop! Stowarzyszenie „Znaj swoje prawa” organizuje wykłady poświęcone edukacji prawniczej. W ich trakcie dowiemy się jakie prawa przysługują nam w relacjach ze sprzedającymi i usługodawcami. Prawnicy powiedzą również czy można wycofać się z pochopnie zawartej umowy i czym się różni gwarancja od rękojmi. Zajęcia są bezpłatne i każdorazowo trwają dwie godziny zegarowe.
Ostatni kwadrans to możliwość zadawania pytań dlatego też wykładowcy proszą o zastanowienie się czy któryś z tematów wymaga wyjątkowego rozszerzenia bądź powinien zostać dodany do programu.

http://lepszalokata.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here