produkty do przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs jest zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Usługa ta oferowana jest praktycznie przez każdy profesjonalny gabinet kosmetyczny. Polega ona na doklejeniu do naturalnych rzęs włosków syntetycznych, dzięki czemu stają się one nie tylko dłuższe, ale i gęstsze. Aby prezentowały się efektowanie przedłużanie musi zostać przeprowadzone przez osobę, która ukończyła odpowiednie kursy i posiada niezbędne produkty do przedłużania rzęs. Tylko wtedy mamy pewność, że zabieg wykonany zostanie właściwie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Jak powinien być wyposażony gabinet do przedłużania rzęs?

Każdy gabinet kosmetyczny, który zajmuje się stylizacją rzęs musi posiadać miejsce do przeprowadzania zabiegów, czyli stół lub fotel z możliwością regulacji. Musi być on wygodny, ponieważ przedłużanie rzęs może trwać nawet kilka godzin. Dla zachowania najwyższych standardów higienicznych musi znajdować się na nim jednorazowe prześcieradło, które będzie wymieniane po każdej wizycie. Dobra stylistka powinna posiadać także krzesło lub taboret, na którym będzie siedzieć podczas wykonywania swojej pracy. Twarz klientki musi być bardzo dobrze oświetlona. Najlepiej sprawdzają się do tego lampy LED emitujące mocne światło z możliwością regulacji, które jest jednocześnie bezpieczne dla oczu. W pobliżu kosmetyczki powinien znajdować się niewielki, najlepiej mobilny stolik. Dzięki niemu będzie miała wszystkie produkty do przedłużania rzęs zawsze pod ręką.

Produkty do przedłużania rzęs

Zabieg ten wymaga pomocy wielu narzędzi i akcesoriów, dlatego kosmetyczka musi posiadać szereg produktów do przedłużania rzęs, bez których jego wykonanie nie byłoby możliwe. Najważniejsze są sztuczne rzęsy o różnej długości, najczęściej od 9 do 14 mm oraz różnych typach podkręcenia. Dzięki temu można uzyskać pożądany przez klientkę efekt. Dobrze, aby miała ona również wybór, czy chce rzęsy wykonane z naturalnych materiałów, czy też sztuczne. Niezbędny jest także klej za którego pomocą mocuje się rzęsy do naturalnych włosków klientki. Dobry klej powinien posiadać hipoalergiczną formułę, która będzie bezpieczna dla oczu. Innymi niezbędnymi produktami do przedłużania rzęs są także pęsety o specjalnym, wyprofilowanym kształcie, płatki zabezpieczające okolice pod okiem, a także cleaner służący do oczyszczania rzęs z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki temu klej będzie miał zdecydowanie lepszą przyczepność. Bardzo przydatne są także niewielkie szczoteczki do przeczesywania rzęs i rozdzielania ich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here