Naszyjnik

Bluzka czy też sukienka z dekoltem wymaga odpowiedniej oprawy, jaką może stanowić idealnie dopasowany naszyjnik. Wybór tego elementu biżuterii nie jest prosty, bowiem w ofercie wielu sklepów jubilerskich znajdziemy ciekawe modele, które jednak nie zawsze pasują do naszej osobowości czy choćby stroju. Podpowiadamy, jak wybrać idealny naszyjnik do każdego rodzaju stroju.

Głęboki dekolt – długi łańcuszek

Zawsze, gdy decydujemy się na głęboki dekolt w sukience czy bluzce, konieczne jest wybranie naszyjnika z długim łańcuszkiem, który idealnie podkreśli nasze atuty. Warto jednak zadbać o to, aby zawieszka naszyjnika kończyła się wraz z początkiem linii biustu – wtedy też nie będzie to wyzywająca, a podkreślająca kobiecość ozdoba. W przypadku golfów również dobrze jest zdecydować się na dłuższy łańcuszek, gdyż zbyt krótki naszyjnik zwyczajnie zgubi się przy kołnierzu golfu. Pamiętajmy jednak, żeby przy długich łańcuszkach wybierać większe zawieszki – nie muszą być one ogromnych rozmiarów, jednak malutka, skromna zawieszka zwyczajnie zgubi się przy długości łańcuszka.

Złoto, srebro czy inne kruszce?

Naszyjnik ze złota zwykle zarezerwowany jest na specjalne okazje, wszak samo złoto jest kruszcem stosunkowo drogim. Dobrze, gdy wybierzemy złoty naszyjnik do eleganckiego stroju – dzięki temu biżuteria podkreśli nasz wygląd. Tymczasem na co dzień dobrze jest wybierać srebrne naszyjniki, które pasują do każdej stylizacji. Co prawda sam naszyjnik kojarzony jest zwykle z bardziej oficjalnym strojem, lecz odpowiednio dobrany nadaje się także do sportowych stylizacji. Srebrne naszyjniki są powszechnie dostępne w każdym sklepie jubilerskim, a co najważniejsze ich cena nie jest bardzo wysoka, dzięki czemu możemy nabyć kilka różnych modeli i zmieniać je w zależności od upodobań. Osoby, które mają alergię na złoto i srebro mogą z powodzeniem wybierać naszyjniki ze stali chirurgicznej. Z tego materiału wykonuje się także inną biżuterię dedykowaną alergikom, gdyż nie zawiera ona niklu, który powoduje powstawanie reakcji alergicznej. Każdy stop złota czy srebra zawiera nikiel – im gorsza próba, tym więcej szkodliwego dla alergików niklu. Na szczęście biżuteria ze stali chirurgicznej jest dziś powszechnie dostępna, więc nie trzeba martwić się słabym wyborem modeli naszyjników dla alergików. Stal chirurgiczna wyglądem przypomina złoto lub srebro, stąd też nie wygląda tandetnie i tanio. Można ją nosić zarówno na co dzień, jak i od święta – naszyjniki ze stali chirurgicznej pięknie prezentują się w towarzystwie oficjalnych i nieformalnych stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here