Jak mieć piękne rzęsy? To najczęściej padające z ust kobiet pytanie. Szukamy sposobów na podkreślenie naturalnego piękna rzęs, zwłaszcza gdy sztuczne rzęsy nie są dla nas dobrą opcją, a maskara nie daje satysfakcjonujących efektów.

Dbanie o rzęsy to jedno z większych wyzwań. Z włosami jest łatwiej, bo i wybór kosmetyków pielęgnacyjnych jest większy: od odżywek, przez olejki, wcierki i ampułki, aż po maski. Jeśli decydujemy się na wzmocnienie rzęs, pierwsze, po co sięgamy, to domowe metody np. oleje, wazelina i pocieranie powiek. To dobre metody, choć warto znać dla nich alternatywy.

KOSMETYKI I ZABIEGI NA RZĘSY – TOP 5

1. Odżywka do rzęs
Najpopularniejsze rozwiązanie i zdecydowanie najbardziej kompleksowe. Jeśli zdecydujemy się na odżywkę o naturalnym składzie, wzbogaconą o ekstrakty roślinne, ze składnikami przyspieszającymi wzrost, możemy być pewne efektów. Bardzo ważne są składniki odżywki do rzęs, ale również jej gęstość i aplikator. Wszystkie informacje na temat tego, jaka odżywka do rzęs jest najlepsza, znajdziecie na popularnych rankingach w internecie.

2. Lifting rzęs
To jeden z ciekawych i nadal mało popularnych zabiegów kosmetycznych na rzęsy. Lifting polega na zregenerowaniu i odżywieniu rzęs, a dodatkowo ich przyciemnieniu i podkręceniu. Do zabiegu wykorzystuje się specjalistyczny preparat, a włoskom nadaje się kształt, nawijając na drobne wałki.

3. Przedłużanie rzęs
Istnieje wiele metod przedłużania rzęs, dlatego różne mogą być efekty. Z pewnością kobiety chętnie decydują się na sztuczne rzęsy ze względu na to, że zapewniają perfekcyjny wygląd przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Niestety przedłużanie to niebezpieczny zabieg, który może uczulać, osłabiać rzęsy i powodować ich wypadanie, dawać przerysowane efekty.

4. Farbowanie rzęs
W tym przypadku możemy sięgnąć po hennę lub mniej naturalną farbę przygotowaną specjalnie do farbowania rzęs. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku chodzi o nadanie rzęsom określonego koloru. Przyciemnione, optycznie zyskują więcej objętości.

5. Olejowanie rzęs
Domowa metoda spopularyzowana przez blogerki. Okazuje się, że olejować można również rzęsy, nakładając na nie ulubiony olej za pomocą oczyszczonej szczoteczki po maskarze. Do rzęs poleca się olej rycynowy lub oliwę z oliwek. Niezależnie od wybranego oleju taka domowa odżywka do rzęs nie wchłania się dobrze i działa bardzo słabo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here