Zielone rozłożyste drzewko jest niezastąpionym elementem Bożego Narodzenia w każdym domu. Tak wrosło w naszą tradycję, że niewiele osób wie, iż świąteczne drzewko ma swój rodowód w Niemczech. Udekorowana choinka nadaje wyjątkowego klimatu i jest miejscem, pod którym tradycyjnie pozostawiamy prezenty. Jaką choinkę warto wybrać, aby cieszyć się jej urokiem przez długi czas i uniknąć kłujących igieł roznoszonych po całym domu?

Klasyka stylu w estetycznym wydaniu

Prosta, zwyczajna choinka o gęstych gałęziach i sztywnych igłach to niezbędny element świątecznego wnętrza. W kategorii choinek klasycznych zdecydowanie sprawdzają się drzewka, które wykonane są z naturalnie wyglądającej folii PCV.

W zależności od wielkości pomieszczenia i tego, czy chcemy postawić drzewko bezpośrednio na podłodze, czy raczej na stoliku, sprzedawcy oferują choinki w następujących rozmiarach: 1,55 m, 1,85 m, 2,15 m, 2,45 m, 2,75 m lub nawet 2,90 m.

Klasa premium wśród choinek

Jeśli chodzi o choinki jakości premium, to są to drzewka wykonane w sposób unikatowy. Dlatego też zdobywają one uznanie i nagrody na międzynarodowych targach dekoracji świątecznych. Cechuje je wyjątkowy sposób mocowania gałązek, który pozwala na wierne odwzorowanie naturalnego układu gałęzi. Polietylen, z którego wykonuje się drzewka, jest elastyczny, dzięki czemu gałęzie wyglądają równie pięknie jak żywe. Można je łatwo modelować ręką oraz dostosować ich kształt i wysokość do wieszanych ozdób. Choinki klasy premium, za sprawą swojego wyglądu, stają się coraz popularniejsze również w polskich domach.

Luksusowe drzewko świąteczne – dla wymagających miłośników dobrego stylu

W kategorii choinek ekskluzywnych warto zwrócić uwagę na choinki hybrydowe. Cechuje je specyficzny system mocowania gałęzi, nazywany Hook-In. Tego typu drzewka świąteczne są znacznie bardziej podatne na ręczne modelowanie w porównaniu z klasycznymi sztucznymi choinkami dostępnymi na lokalnym rynku. Naturalności dodają jej zdobienia w postaci szyszek lub owoców ostrokrzewu. Niektóre egzemplarze są dodatkowo wzbogacone o element śniegu, który prezentuje się niezwykle zimowo i realistycznie. Choinki z grupy premium prezentują się też znacznie bardziej okazale w porównaniu ze zwykłymi drzewkami z hipermarketów. Zdecydowanie warto w nie zainwestować, jeśli chcemy urządzić elegancki i wytworny salon w tegoroczne święta. Co więcej, po zakończeniu sezonu choinkę wystarczy złożyć i przechować do następnego roku. Jest to jednorazowa inwestycja, która posłuży nam potem przez wiele lat.

Duży wybór choinek, można znaleźć na stronie http://www.e-choinki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here