Modne kolczyki – poznaj aktualne trendy

Subtelne sztyfty, kolczyki celebrytki, biżuteria ze szlachetnymi kamieniami, a może modele wiszące? Trendy modowe zmieniają się co sezon. Teraz sprawdzamy jak na tym tle wypada biżuteria.

Kolczyki sztyfty, celebrytki – modnie i funkcjonalnie

Nie ulega wątpliwości, że kolczyki w formie sztyftów to najbardziej funkcjonalne rozwiązanie biżuteryjne. Nie wplątują się w długie włosy, nie bujają się na wietrze i pasują do większości stylizacji. To jedne z najważniejszych cech tych kolczyków. Co więcej cały czas są modne, więc kupując taką parę można mieć pewność, że spokojnie posłuży na kilka lat. W ostatnim czasie najpopularniejszymi sztyftami stały się kolczyki celebrytki. Wypromowane przez osoby z telewizyjnych ekranów znaleźć można w każdym sklepie jubilerskim, czy to stacjonarnym, czy internetowym. Przy ich zakupie należy przeanalizować kształt, ponieważ każdy z dostępnych posiada inna symbolikę. Dla przykładu: serce oznacza miłość, kwiat rozwijające się uczucie, a motyl barwne, bogate życie. Kolczyki celebrytki najczęściej wykonuje się ze złota lub srebra, co można zobaczyć na https://esclusiva.pl/kolczyki  Oba te kruszce również są niezmiennie popularne.

Kolczyki z markazytami na wieczorowe wyjście

O ile kolczyki sztyfty, celebrytki świetnie sprawdzają się w stylizacjach codziennych to kolczyki z markazytami odnajdą się w zestawieniach wieczorowych. Markazyt to kamień wykorzystywany w jubilerstwie już od czasów starożytnych. Największą popularność zyskał w epoce wiktoriańskiej. Obecnie kojarzony jest głównie z modą retro. Kolczyki z markazytami można zastosować jako lśniący dodatek do eleganckiej sukienki. Z całą pewnością dzięki nim kobieta zyska na stylu i elegancji. Taka biżuteria jest również idealna na prezent. Zwłaszcza, że przypisuje jej się niezwykłe moce. Mowa tutaj o podnoszeniu ilorazu inteligencji, jakości podejmowanych decyzji, pewności siebie, a także komunikacji międzyludzkiej. Tak więc kolczyki z markazytami to nie tylko modny, ale równie symboliczny dodatek do stylizacji.

Kolczyki z brylantem – ponadczasowe rozwiązanie

Brylanty to z całą pewnością przyjaciele kobiet. Na dodatek ponadczasowi. Te drogocenne kamienie pobudzają zmysły i nadają niepowtarzalnego charakteru całej stylizacji. Oszlifowane kamienie, które zyskują wartość jubilerską osiągają zawrotne ceny. Nie oznacza to jednak, że popyt na te cuda maleje. Wręcz przeciwnie. Kobiety cenią sobie głównie ich blask i trwałość. Z całą pewnością również to, że podkreślają ich status społeczny.

Kolczyki

Kolczyki z rubinem – najlepszy prezent dla ukochanej

Rubin to kamień o wspaniałej symbolice. Przedstawia on bowiem uczucia mężczyzny do kobiety. Mowa tu o miłości i namiętności kochanków. Właśnie dlatego jest to idealny prezent, który może otrzymać kobieta od swojego wybranka. Rubin połączony ze szlachetnym kruszcem takim jak złoto sprawia, że wprost nie można oderwać od niego wzroku. Właśnie dlatego idealnie sprawdzi się w zestawieniu z gładkim, jednolitym materiałem bluzki, czy sukienki. Wówczas będzie stanowił element dominujący, który skupi na sobie całą uwagę. Kobieta w takich kolczykach będzie wyglądała naprawdę elegancko.

Kolczyki łezki i wiszące

Kolczyki z wyżej wymienionymi kamieniami szlachetnymi, a także te składające się jedynie ze złota, czy srebra to również ponadczasowe rozwiązania, które można kupić w https://esclusiva.pl/. Delikatne kolczyki wiszące będą doskonałym dodatkiem do sukienek z odkrytym dekoltem. Optycznie wydłużą one szyję, a także nadadzą subtelności. W tworzeniu stylizacji można je zestawiać z wzorzystymi materiałami. Jednak jeśli wiszące kolczyki będą bogato zdobione to najlepiej jest zdecydować się na proste elementy garderoby. Wówczas uniknie się niepotrzebnego chaosu, który może zacząć wyglądać mało elegancko. Kolczyki łezki to z kolei idealne rozwiązanie dla pań, które nie chcą zbytnio emanować biżuterią, a zależy im na zbalansowaniu wyglądu. Warto zauważyć, że takie modele są najczęściej wybierane przez przyszłe Panny Młode. Decydują się one na tego rodzaju biżuterię ze względu na ich funkcjonalność połączoną z elegancją i subtelnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here