Istnieje wiele przypadłości zdrowotnych, których istnienie przyjmujemy jako oczywistość i nawet nie próbujemy z nimi walczyć. Bywa, że są uciążliwe, denerwują nas, a czasem martwią. Warto zainteresować się tematem, gdyż współczesna diagnostyka i medycyna ma na nie swoje sposoby.

Drgawki podczas snu – co może być ich przyczyną?
Drgawki podczas snu to jedna z tych dolegliwości, które mogą budzić niepokój. Przyczyną są często tzw. mioklonie czyli niespodziewane zrywy mięśniowe, które pojawiają się zwykle u osób z nadwrażliwością na światło czy dźwięki. Gdy mioklonie są silne lub częste, lepiej skonsultować się z lekarzem, gdyż mogą świadczyć o poważniejszych schorzeniach, np. neurologicznych, ale też o zmęczeniu mięśni, gorączce czy stresie.

Ślinienie się w nocy – przyczyny i sposoby zapobiegania
Są to dolegliwości pojawiające się dość często, a ich przyczyną bywa zazwyczaj spanie w pozycji na brzuchu lub na boku. W czasie snu mięśnie twarzy rozluźniają się, a ślina nie jest połykana, może więc wypływać na zewnątrz. Przyczyną ślinienia może być też zażywanie niektórych leków, a także różne choroby, np. alergie, infekcje górnych dróg oddechowych, a nawet cukrzyca czy mukowiscydoza. Aby zapobiec tej dolegliwości należy zwrócić uwagę na pozycję w czasie snu, zrezygnować z używek i zastąpić leki zamiennikami. Warto skonsultować się z lekarzem.

Perineoplastyka zabieg plastyki krocza
Wiele młodych kobiet po porodach lub przebytych urazach lub starszych pań niezadowolonych jest z wyglądu swojego krocza. Aby odmłodzić się w tym miejscu, mogą poddać się zabiegowi perineoplastyki. Zabieg ten wiąże się z zastosowaniem metod chirurgicznych albo lasera. Stosuje się go również u kobiet z tzw. wąskim kroczem, które jest przyczyną różnych problemów np. nawracających infekcji pęcherza.

http://www.psfs.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here