Makijaż oczu na co dzień powinien być przede wszystkim lekki, świeży i delikatny. W makijażu dziennym bardzo duże znaczenie ma jednak odpowiednie połączenie makijażu oczu z makijażem twarzy i ust. Podpowiadamy zatem, o czym należy pamiętać przy malowaniu oczu i jak wykonać delikatny makijaż oczu krok po kroku!

Kosmetyki do makijażu oczu na co dzień

Do makijażu dziennego będziemy potrzebować zdecydowanie mniej kosmetyków niż do makijażu wieczorowego. W tym przypadku warto sięgnąć przede wszystkim po jasne i neutralne cienie do powiek, np. w kolorach brązu, beżu czy pasteli, a także delikatny rozświetlacz, np. w formie korektora rozświetlającego. Przydatna może okazać się ciemna kredka do oczu lub eyeliner, zaś niezbędny będzie dobry tusz do rzęs, który powinien wydłużyć i pogrubić rzęsy, ale jednocześnie nie spowodować ich sklejenia. Jeżeli zależy nam na tym, by makijaż utrzymał się na naszych oczach jak najdłużej, warto zadbać też o zakup dobrej bazy pod cienie.

Makijaż oczu krok po kroku

  • Na początku nakładamy na twarz odpowiedni podkład, zaś na skórze pod oczami korektor – to bardzo ważne, żeby makijaż oczu wykonywać dopiero w drugiej kolejności.
  • Wracając do korektora – zadbajmy o to, by kosmetyk ten znalazł się również na powierzchni górnej powieki – to istotne, by ujednolicić kolor skóry na twarzy i w okolicy oczu.
  • Po wykonaniu powyższych czynności możemy dodatkowo nałożyć na powieki bazę pod cienie lub zdać się wyłącznie na utrwalające działanie korektora.
  • Jeżeli nie chcemy nakładać cieni do powiek ani tym bardziej bazy, postawmy na aplikację korektora rozświetlającego na powiece i wokół oczu, by uzyskać delikatny, rozświetlony i bardzo świeży efekt makijażu.
  • Jeśli jednak wolimy makijaż z dodatkiem cieni do powiek, pamiętajmy, by wybierać w tym celu jasne i pastelowe kolory – ciemne cienie zdecydowanie są lepszą opcją na wieczór.
  • Wybranym cieniem możemy pomalować całą powiekę lub dowolnie łączyć ze sobą pasujące do siebie odcienie, np. jasny brąz + beż, brzoskwiniowy róż lub mięta.
  • Chcąc nadać spojrzeniu głębi, zaś rzęsom objętości, możemy zdecydować się na delikatną kreskę na górnej powiece. Kreska na dolnej powiece nie jest polecana w makijażu na co dzień, gdyż jest za bardzo wyrazista.
  • Na koniec pamiętajmy o dokładnym wytuszowaniu rzęs pogrubiającą, wydłużającą lub podkręcającą maskarą – w zależności od naszych potrzeb.

Wykończenie makijażu dziennego

Jeżeli zależy nam na tym, by makijaż oczu na co dzień idealnie komponował się z makijażem na pozostałej powierzchni twarzy, pamiętajmy również o doborze odpowiedniego błyszczyka lub szminki do ust, a także różu do policzków. Tak samo, jak w przypadku cieni do powiek, szminka i błyszczyk powinny posiadać delikatne, pastelowe odcienie. Możemy jednak jak najbardziej zdecydować się zarówno na błyszczącą, jak i matową formułę tego typu produktów. Róż do policzków powinien być delikatnie różowy, morelowy lub brzoskwiniowy. Przy dzienny makijażu należy jednak zrezygnować z konturowania twarzy bronzerem, aby zapewnić skórze jak najbardziej naturalny i świeży wygląd.

Potrzebujesz więcej porad na temat makijażu oczu na co dzień? Zajrzyj na L’Oréal Paris i zdaj się na pomoc profesjonalistów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here