Majorka - niezapomniane wakacje.

Ciepłe kraje, egzotyczne klimaty, spokój oraz urok wyspiarskich rejonów to dziś często odwiedzany kierunek. Turyści wybierają coraz nowsze kraje wypoczynkowe, jak również podróżują do dobrze znanych regionów, które zachwycają swoim klimatem, naturą oraz atrakcjami turystycznymi. Jednym z często odwiedzanych miejsc jest Majorka.
Jest to jedna z wysp Balearów, która zachwyca mnogością, pięknością oraz urokiem plaż. Czysty, jasny piasek, błękitna, ciepła woda oraz rozlewające się promienie słońca sprawiają, że każdy plażowicz poczuje się jak w raju.
Majorka to miejsce, które można podzielić na dwa regiony. Pierwszym, uroczym oraz często odwiedzanym obszarem są wschodnie wybrzeża wyspy. Urokliwe zatoczki, otoczone plażami i klifami są oazą dla miłośników odpoczywania na plaży, a także atrakcyjnym miejscem do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Wschodnia strona hiszpańskiej wyspy to raj dla miłośników nurkowania czy żeglowania.
Południowa część Majorki charakteryzuje się mnogością klubów, dyskotek, kawiarenek, restauracji. Jest to miejsce idealne dla aktywnych turystów, którzy chcą spędzić czas w imprezowym nastroju oraz poznać kulturę Majorki. Ta część wyspy jest także zróżnicowana terenowo, co umożliwia piesze wędrówki po obszarach górskich wyspy. Piękno fauny i flory, różnorodność roślinności sprawiają, że wędrówki te pozostaną w pamięci przez długie lata.
Majorka posiada wiele kurortów, które charakteryzują się specyficznym dla siebie klimatem, zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Najbardziej znaną i najchętniej odwiedzaną miejscowością jest Pallma de Mallorca. Jest to stolica Majorki, która słynie z nocnego życia oraz mnogości klubów, dyskotek, kawiarni, pubów i restauracji. Urokliwe uliczki, klimatyczne miejsca, radosne nastawienie i kultura sprawiają, że jest to miejsce, do którego się wraca. Stolica Majorki posiada wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć. Są nimi m.in.: Katedra La Seu, Pałac Królewski La Almudaina, promenada „palmowa” – Paseo Maritimo, kompleks akwariowy – Palma Aquarium, itp. Chwile spędzone w tym kurorcie pozwolą zrelaksować się, zabawić, a także zobaczyć ciekawe i urocze atrakcje turystyczne.
Innym, wartym odwiedzenia podczas wakacji na Majorce, miejscem jest Valdemossa. Jest to górskie miasto położone zaledwie kilkanaście kilometrów od Stolicy Majorki. Zachwycają tam piękne kamienice, malownicze uliczki, a także niebanalna, zabytkowa architektura.
Majorka – wczasy spędzona na hiszpańskiej wyspie dają wiele rożnych możliwości, korzystania z wolnego czasu. Oprócz plażowania, aktywnego spędzania czasu, wędrowania po niezwykłych terenach wyspy czy zwiedzania najciekawszych zabytków, jest to miejsce, które ukazuje kulturę wyspiarskiej Hiszpanii. Miłośnicy kulinarnych przygód, mogą poznać miejscowe potrawy, hiszpańskie specjały, które z pewnością zaspokoją podniebienia amatorów dobrych smaków. Kuchnia serwowana na Majorce, to kuchnia śródziemnomorska, a specjałami, które pojawiają się najczęściej na talerzach są owoce morza.
Kultura i czas spędzony na Majorce sprawią, że wakacje te zostaną zaliczone do jednych z najbardziej udanych, a wielu turystów powróci tu, by jeszcze raz zatopić się w oryginalny klimat wyspy.

http://www.freehostel.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here