Magazyny

Największy popyt odnotowujemy na magazyny i hale produkcyjne w Polsce Centralnej – głównie w Warszawie i Łodzi – a także na Górnym Śląsku. Dobrze rozwija się też Wrocław, Poznań i Trójmiasto. Rośnie też zainteresowanie innymi lokalizacjami, do tej pory mniej popularnymi, w których deweloperzy i najemcy dostrzegli potencjał.

Popyt na magazyny rośnie

Kluczowymi zaletami Warszawy czy Łodzi jest świetna lokalizacja, dostęp do pracowników i kadry z kwalifikacjami, rozwinięta infrastruktura,  połączenia komunikacyjne czy sąsiedztwo lotnisk. Niewiele jest jednak terenów, które można jeszcze wykorzystać, a rozwój e-commerce i branży magazynowej przeszedł oczekiwania. Popyt na magazyny widoczny jest nawet w do tej pory mało popularnych i dobrze rozwiniętych regionach – jak m.in. magazyny w Zielonej Górze, Szczecinie, Koninie czy Świebodzinie.

Wynajem powierzchni magazynowych – Zielona Góra

Magazyny w Zielonej Górze oraz okolicy powstają z powodu dobrego położenia miasta. Niedawno jeszcze bardziej doceniono jej potencjał i zaczęto realizować tu więcej inwestycji – jak między innymi Panattoni Park Zielona Góra czy Hillwood Słubice. Atuty tej lokalizacji sprawiają, że świetnie rozwija się pod tym względem, a zainteresowanie tą lokalizacją cały czas rośnie. Powierzchnia i hale do wynajęcia w Zielonej Górze stały się atrakcyjne w oczach zarówno firm, jak i inwestorów. Rosnący popyt na magazyny w Zielonej Górze zachęca do realizowania nowych inwestycji, deweloperzy staraj się zatem odpowiedzieć na zapotrzebowanie.

Powierzchnie magazynowe – Zielona Góra. Przykładowe inwestycje

Region też zyskuje na znaczeniu. Jego zasoby wynoszą 734 tys. mkw., a w budowie jest 340 tys. mkw.

Panattoni Park Zielona Góra I oraz II. Region wyróżnia się dobrze rozwiniętą siecią drogową i bliskością ważnych rynków Unii Europejskiej, pozwala na wygodny i błyskawiczny transport towarów. Panattoni z kolei to jeden z liderów branży – prezentowany obiekt to nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni ponad 125 000 mkw.

Park obejmuje siedem budynków magazynowych i znajduje się rasy niedaleko trasy ekspresowej S3, gwarantuje dobry dojazd do granicy z Niemcami i Czechami, a sąsiedztwo różnych miast dostęp do kadry pracowniczej.

Hillwood Słubice. Park logistyczny Hillwood położony jest niedaleko Zielonej Góry, w pobliskich Słubicach – składa się z jednego nowoczesnego budynku magazynowego o wielkości ok. 21 500 mkw. Park znajduje się przy drodze krajowej nr 29, tylko 2 km od autostrady A2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here