Lunch w pracy — jedzenie na mieście czy catering?

0
1284

Lunch w pracy, czyli godzina wytchnienia w środku dnia to bardzo częsta decyzja — jedzenie na mieście czy catering dietetyczny. Wiele osób korzystających już z diety pudełkowej lub chcących z niej zacząć korzystać musi podjąć tę trudną decyzję. Każda opcja ma swoje plusy i minusy. W tym tekście poruszamy kwestie wyboru typu posiłku na lunch w pracy i podpowiadamy co wybrać — jedzenie na mieście czy catering dietetyczny.

Jedzenie “na mieście”

Pierwszą z dwóch opcji lunchu w pracy jest jedzenie “na mieście”. To częsta sytuacja, która polega na szybkim obiedzie do pobliskiej restauracji lub fast-foodzie, lub zamówienia gotowego dania do biura. Przeważnie w pośpiechu nie przykładamy wagi, co do wartości odżywczych, a wybieramy jedynie z kilku dostępnych w danej chwili opcji. Koszt posiłku to przeważnie ok. 20 zł – 40 zł. Jeśli korzystamy z restauracji lub bistro o dobrej renomie możemy liczyć na świeże składniki oraz dobrej jakości dania. Plusem tego rozwiązania jest wygoda oraz zjedzenie ciepłego posiłku, który jest lepszy od kanapek czy przekąsek. Do minusów należy założyć często nadmiar soli, tłuszczu i cukru w daniach, brak odpowiedniego bilansu substancji odżywczych czy negatywne skutki przy regularnym jedzeniu takich dań.

Catering dietetyczny

Dieta pudełkowa w pracy to druga opcja. Polega ona na zamówieniu cateringu dietetycznego. Wszystkie posiłki dziennie są dostarczane nam przez firmy cateringowe rano w oddzielnych pudełkach gotowych do użycia. Dieta taka jest odpowiednio zbilansowana, zawiera konkretną ilość kalorii oraz substancji odżywczych. W pracy możemy pudełka podgrzać lub spożywać dania na zimno. Niektóre firmy cateringowe np. dowożą dania prosto do pracy, co jest bardzo komfortowe. Cenowo w przeliczeniu na jedno danie koszt lunchu wynosi również ok. 20 zł – 40 zł.

zdrowy obiad

Bardzo często możemy wybierać w firmach cateringowych po prostu diety podstawowe, bez konkretnego celu dostosowane do potrzeb przeciętnej osoby. Będą one zawierały wiele różnorodnych składników, różne dania w dłuższym okresie czasu oraz będą smaczne i odpowiednio zbilansowane. Obecnie niektóre firmy cateringu dietetycznego wprowadzają specjalne diety dla osób pracujących wzbogacone o składniki stymulujące pracę mózgu czy poprawiające zapamiętywanie i koncentrację. Warto skorzystać np. porównywarek cateringów tak jak https://dietly.pl/ Porównywarka cateringu Dietly dostarczy nam spis firm w naszym mieście np. catering dietetyczny w Szczecinie, rodzaje diet czy opinie o danej firmie, a my będziemy mogli szybko i komfortowo zamówić np. plan żywieniowy na cały miesiąc.

Co wybrać?

Zdecydowane jako lunch w pracy warto wybrać catering dietetyczny w postaci gotowych dań w pudełkach. Takie rozwiązanie jest podobne cenowo lub tylko nieco droższe od jedzenia “na mieście”. Dostarczać będzie nam bardzo wielu przydatnych do pracy substancji odżywczych, dzięki którym będziemy czuli się lepiej i pracowali wydajniej. Rozwiązanie takie jest bardzo komfortowe, gdyż zabieramy ze sobą gotową przekąskę, lub otrzymujemy gotowe danie ciepłe. Dzięki diecie pudełkowej nie musimy również rezygnować ze zdrowego odżywiania czy prowadzenia konkretnego planu żywieniowego. Dieta taka jest również poręczna co przynoszenie gotowych dań z pobliskich bistr czy restauracji, co do których nie mamy pewności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here