Kremy na zaskórniki

Zaskórniki to chyba jedne z najbardziej uciążliwych zmian skórnych. Zdarza się, że przychodzi nam się z nimi zmagać już w okresie nastoletnim i kontynuować batalie przez większość dorosłego życia. Dlaczego? Ponieważ wągry (bo tak również je nazywamy) są osadzone głęboko w rozszerzonych porach i wcale nie mają zamiaru ich opuszczać. Sposobów na pozbycie się ich jest wiele jednak, który z nich jest naprawdę w stanie nam pomóc? Czy to możliwe, aby istniał skuteczny krem na zaskórniki?

Kiedy sięgnąć po krem na zaskórniki?

Po pierwsze zwróćmy uwagę na to kiedy w ogóle nasz problem z zaskórnikami się rozpoczyna i kiedy warto zacząć z nim walczyć. Otóż walkę rozpoczynamy najczęściej po zauważeniu zmian na skórze. Możemy je zaobserwować w formie podskórnych kuleczek, czyli zaskórników zamkniętych albo czarnych kropek, czyli zaskórników otwartych. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku warto jest zastosować kremy na zaskórniki. Wiele osób może zastanawiać się jak to możliwe – w końcu to właśnie cera tłusta ma skłonności do powstawania wągrów. Nadmiar produkcji sebum sprawia, że zatykają się ujścia mieszków włosowych. Jak więc możliwe jest to, że pomóc w tym przypadku może krem na niedoskonałości? Bardzo łatwo jest to wyjaśnić.

Co na zaskórniki?

Musimy po pierwsze uświadomić sobie, że walka z wągrami to proces wieloetapowy. Nie wystarczy złuszczać naskórka przy pomocy peelingu. Chociaż logika podpowiada takie właśnie działanie. Nie mniej, równie ważne jest stosowanie produktów bogatych w odpowiednie składniki, takie jak kwas AHA i BHA. Kremy na zaskórniki mogą jak najbardziej posiadać je w swoim składzie. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że bardzo ważna jest obecność takich składników, które działają bakteriobójczo, antybakteryjnie, przeciwzapalnie, ale i ściągająco oraz nawilżająco! Pamiętajmy tylko o tym, aby zawsze przed nałożeniem kremu dokładnie oczyścić naszą cerę. Wskazane jest wykonanie raz na jakiś czas mocniejszego peelingu i dogłębne oczyszczenie za pomocą odpowiedniej maseczki. Na koniec stosujemy krem na niedoskonałości i nie pomijamy tego etapu, ponieważ może to spowodować przesuszenie się cery.

Dlaczego właśnie krem na zaskórniki?

Tak jak wspomnieliśmy, walcząc z zaskórnikami, powinniśmy unikać przesuszenia skóry. Jeśli do tego doprowadzimy, to spowodujemy jej wzmożoną obronę, co będzie skutkowało jeszcze większą produkcją sebum. Kremy na zaskórniki m.in. pomagają nam w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia cery. Oprócz tego, że posiadają w sobie składniki zwalczające zaskórniki i zapobiegające ich powstawaniu oraz ściągające rozszerzone pory, to przede wszystkim nawilżają! I bardzo dobrze, ponieważ skóra nawilżona jest uspokojona. Przekłada to się w dużej mierze na jej wygląd. Oprócz tego, że zmniejszymy widoczność zaskórników, to dodatkowo sprawimy, że nasza cera będzie wyglądała zdecydowanie młodziej oraz promienniej. Jednym ze składników, który zarówno przeciwdziała powstawaniu trądziku jak i zaskórników oraz wpływa na nawilżenie cery, jest woda siarczkowa. Warto szukać jej w składzie naszych kremów nawilżających do cery tłustej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here