Każdemu z nas marzy się piękny, wielki dom. Mieszkanie nie zawsze jest w stanie nas całkowicie zadowolić. Takie mieszkanka zazwyczaj są bardzo małe, w zależności od budynku oraz nawet dzielnicy danego miejsca. Małe pokoje, w których ledwo mieści się łóżka i jedna szafa. Nikt nie lubi mieszkać w takich warunkach. Fajnie byłoby mieć w takim razie wielką sypialnię, w której zmieści się łoże małżeńskie wielka szafa oraz toaletka. Dodatkowo, gdyby znalazło się miejsce na osobną garderobę – chyba każdy byłby wtedy w siódmym niebie. Jeżeli mamy już większą rodzinę, czyli nie tylko małżonka, ale również gromadkę dzieci – dom z ogrodem byłby wspaniałym miejscem zamieszkania. Dzieci miałyby bardzo dużo miejsca do zabawy, nie byłoby konieczne chodzenie do parku oddalonego o ileś kilometrów. Moglibyśmy nawet mieć dużego psa, który hasał by sobie po ogródku razem z dziećmi. W takim razie warto zastanowić się na kupnem lub budową takiego domu. Dla rodziny czteroosobowej, metraż wynoszący 100m2 byłby na pewno idealny. W takim razie zastanówmy się jaki byłby koszt budowy domu 100m2 pod klucz.

Jaki jest koszt budowy domu 100m2 pod klucz?

Kosz budowy domu 100m2 pod klucz zależy od tego jakich materiałów chcemy użyć oraz w jaki sposób chcemy go wybudować. Nie musimy przecież zatrudniać od razu ekipy budowlanej. Co prawda byłoby to znacznie prostsze, ale niekoniecznie tańsze. Budując dom własnymi rękoma, koszty na pewno będą mniejsze. Zatrudniając ekipę, musielibyśmy dodatkowo zapłacić ekipie za robociznę. Z drugiej zaś strony, taka ekipa może okazać się być lepszym rozwiązaniem, ponieważ na pewno dom byłby znacznie trwalszej konstrukcji. W 100 metrach kwadratowych spokojnie zmieszczą nam się nawet trzy sypialnie, duża kuchnia oraz salon. Ewentualnie możliwa jest jeszcze powierzchnia użytkowa na strychu lub w piwnicy. W takim razie należy wykonać projekt, co pewnie też będzie trochę kosztować oraz wtedy zacząć szukać materiałów budowlanych najlepszej jakości. Nie warto również oszczędzać na materiałach. Przecież to dom, w którym będzie mieszkać nasza rodzina, więc musi być on bezpieczny.

Koszt budowy domu 100m2 pod klucz czy rynek wtórny – co jest bardziej opłacalne?
Rynek wtórny może okazać się tańszy. Na pewno zaoszczędzimy wtedy wiele czasu. Budowa domu od podstaw nie należy do krótkich przedsięwzięć. Takie wydarzenie może nam zająć co najmniej rok, a nawet kilka lat. Także jeżeli chodzi o oszczędność czasu, to rynek wtórny na pewno będzie lepszym wyjściem.

http://www.otoli.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here