Tereny Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej to idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku oraz dla tych, którzy chcą spędzać czas na łonie natury. Wycieczki po jurajskich dolinkach to jedna z ciekawszych propozycji dla tych, którzy miłość do przyrody chcą połączyć z pieszymi wędrówkami. Gdzie warto się wybrać? Jednym z ciekawszych kierunków wycieczki może się okazać Dolina Szklarki. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Czym może nas zaskoczyć Jura w tym miejscu?

Potok Szklarka, jeden z ciekawszych dopływów Racławki, jest tu atrakcją najważniejszą. Ma on swe źródła w Jerzmanowicach, przy czym najważniejszym miejscem w jego początkowym odcinku jest źródło Pióro. To obfite wywierzysko jest zresztą jedną z najważniejszych atrakcji, z jakimi można się spotkać podczas wędrówki po Dolinie Szklarki. W rejonie miejscowości Dubie potok ten wpada do Racławki. Dolina Szklarki ma około 9 km długości, a jej dolina jest ważnym miejscem i dla piechurów, i dla przyrodników. Nie brak tu pięknych lasów i ostańców, w gronie których wyróżniają się Łyse i Chochołowe Skały. Jedną z ważniejszych atrakcji na terenie tej miejscowości jest też skała Brodło. Można ją rozpoznać bez problemu, a to za sprawą krzyża, który wieńczy jej wierzchołek.

W Dolinie Szklarki czekają na turystów liczne atrakcje przyrodnicze, nie brak tu również pięknych widoków. To jedno z tych miejsc, którymi Jura może zachwycić każdego turystę – bez względu na to, jakie formy wypoczynku on preferuje.

http://www.hotelsystem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here