Jakie herbaty spożywać przy odchudzaniu?

Odchudzanie jest procesem, który każda osoba na diecie chce przyśpieszyć. Mogą w tym pomóc herbaty odchudzające, aktywność fizyczna i pobudzanie metabolizmu. Dzięki temu można szybciej zobaczyć efekty odchudzania, chociaż mimo wszystko zrzucanie zbędnych kilogramów musi nieco potrwać.

Herbaty na odchudzanie
Na rynku jest wiele herbat, które można pić podczas odchudzania. Warto nimi zastępować zwykłą herbatę czy kawę. Ogółem przy odchudzaniu zaleca się spożywać dużą ilość płynów, jednak warto zwracać szczególną uwagę na ich jakość oraz rodzaj. Aby wspomagać proces odchudzania można stosować specjalne mieszanki herbat, które są dostępne w aptekach. Zwykle są to preparaty ziołowe, które pobudzają metabolizm i przyśpieszają spalanie kalorii. Równie dobrze odchudzanie można wspomóc poprzez naturalne herbaty jednoskładnikowe, które dobroczynnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu.

Herbata czerwona pu-erh
Czerwona herbata pu-erh nazywana jest mordercą tłuszczu. Jest napojem, który powinno się spożywać po każdym posiłku w celu przyśpieszenia przemiany materii. Jej zaletą jest ponadto blokowanie wchłaniania tłuszczy z posiłków, dzięki czemu organizm spala nagromadzone już pokłady tłuszczu, a to przyczynia się do spadku wagi.

Herbata zielona
Dobroczynne właściwości zielonej herbaty zna prawie każdy. Jej regularne spożywanie korzystnie wpływa na ogólne funkcjonowanie całego organizmu. Herbata zielona ma działanie przeciwbakteryjne i wspomaga trawienie. Należy jednak pamiętać, że zielona herbata zawiera kofeinę, dlatego wykazuje działania pobudzające. Przy odchudzaniu jest to jednak składnik pożądany, ponieważ kofeina ma wpływ na przyśpieszenie przemiany materii.

Herbata miętowa
Herbata z liści mięty jest zalecana przy problemach żołądkowych, ponieważ wspomaga trawienie i zwiększa wydzielanie soków żołądkowych. Napar z liści mięty daje poczucie sytości dzięki swoim olejkom eterycznym, dlatego taką herbatę można z powodzeniem stosować podczas odchudzania. Co ważne, herbata z mięty blokuje chęć sięgania po słodycze.

Yerba Mate
Herbata Yerba Mate zdobywa na popularności. Napar jest bogaty w kofeinę, która przyśpiesza przemianę materii, a do tego sama herbata daje odczucie sytości. Napar stosowany jest w celu wspomagania trawienia, a tym samym również procesu odchudzania.

Jak dawkować odchudzające herbaty?
W przypadku gotowych mieszanek ziołowych, ich dawkowanie wspomagające proces odchudzania znajdziemy na opakowaniu i warto stosować się do tych zaleceń. W przypadku wymienionych wyżej herbat, można pić je 3-4 razy dziennie, nawet jako zamiennik tradycyjnej kawy lub herbaty. Trzeba jedynie uważać z herbatą zieloną oraz Yerba Mate, które w nadmiernej ilości mogą powodować pobudzenie i kłopoty z zasypianiem z racji naturalnej zawartości kofeiny. Nie ma jednak obaw, że naturalne herbaty na odchudzanie nam zaszkodzą. Ich regularne stosowanie może przynieść widoczne efekty w postaci spadku kilogramów, oczywiście o ile połączymy je z odpowiednią dietą odchudzającą i aktywnością fizyczną.

http://www.muscular.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here